بازهم بانوان شهیده الگو جوانان در خط مقدم جهاد شدند/پیشتازی رمیصا در راه جهادگری

بازهم بانوان شهیده الگو جوانان در خط مقدم جهاد شدند/پیشتازی رمیصا در راه جهادگری

به گزارش سراج24؛ صبا شکوری مسئول گروه جهادی رمیصا هدف از تاسیس این گروه جهادی ابراز داشت: رشد حداکثری دخترا در کارهای تشکیلاتی هدف اصلی‌ است که اکثرا کارهای جهادی بود ولی درکنارش کارهای فرهنگی هم انجام می‌شود.
در زمان تاسیس این گروه، گروه جهادی دخترانه‌ای نبود. هدفمون به‌قول امام‌ره خدمت به خلق الله و مشکل گشاییه تا الان هم شرمنده خلق و خدا نشدیم به لطف اعضا و مردم

صبا شکوری ادامه داد: جامعه نیاز داشت که همچین گروهی شکل بگیرد تا بین این بگیروببند ها که به اسم دین تموم می‌شود به مردم ثابت شود دین آنقدر هم بد نیست که جهاد در راه خدا بارها سفارش شده.. و سیره شهدا هم همینطور بوده است..

مسئول گروه جهادی دخترانه رمیصا از شروع کار گفت: ۱۲ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ شروع به عضوگیری کردیم عضوگیری را از صفحه شخصیم شروع کردم و اصلا اون موقع رمیصا صفحه‌ای نداشت. و تقریبا از ۱۸ استان کشور عضوگیری داشتم و در اون زمان استارت کاریشان به لطف خدا زده شد.

صبا شکوری از حجم زیاد موانع پیش رویشان گله کرد و ابراز داشت: اول که شروع کردیم خیلی‌ها می‌گفتند اشتباه است و بعدها دیدم خودشون امدن گروه زدن و روند ما را دارند پیش میبرند. می‌گفتند ریا می‌کنید که گزارش کارهاتون را میزارید ولی این پول‌های مردم بود و ما می‌بایست گزارش می‌دادیم.

مسئول گروه جهادی دخترانه رمیصا، من‌باب اسم گروه اظهار داشت: رمیصا نام یک بانوی شجاع و جهادگر در دوران پیامبر(ص) بوده که در جنگ های مختلف یاری رسان ارتش و ایشان بودند و در آخر در یکی از جنگ ها به شهادت میرسند، ماهم اول با الگو گرفتن از سیره فاطمی و زینبی و بعد بانو رمیصا و تمامی شهدای مظلوم‌ خانم شروع به کار کردیم.

 چه افرادی عموما در گروه جهادی دخترانه رمیصا حضور دارند: از سن ۱۱ سال تا ۵۰ سال داخل گروه رمیصا مشغول فعالیت هستند از بلاگر تا مادر و خانه دار و معلم و مهندس و مشاور و دانش آموز و دانشجو و ....

شکوری عمده فعالیت‌های گروه جهادی رمیصا را فعالیت‌های جهادی و محرومیت زدایی و مستضعفین عنوان کرد و ادامه داد: فعالیت‌های ما در صفحه رسمی گروه قابل مشاهده است که الحمدالله نسبت به گروه‌های دیگه بازدید خوبی دارد.و خب عمده فعالیت‌های ما میدانی و عملی است و صرفا گزارش کارها و فعالیت هارو داخل فضای مجازی نشر میدیم.

اخبار مرتبط

2 نظر

1400/06/07 - 20:30

به امید روزی که خیلی خیلی خانوادمون بزرگ تر بشههه

فاطمه زهرا
1400/06/07 - 20:38

ان‌شاءالله زیر‌سایه‌آقا‌صاحب‌الزمان‌باشین‌خداقوت

حنیفا

ارسال نظر

capcha