ماجرای درگیری لفظی بین ثروتمندترین افراد جهان

 ماجرای درگیری لفظی بین ثروتمندترین افراد جهان

به گزارش سراج24 به نقل از ورج، اخیرا جف بزوس بنیانگذار شرکت فروش اینترنتی آمازون و یکی از پولدارترین افراد جهان چندین پرونده قضایی علیه شرکت اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک که وی نیز یکی از پولدارترین افراد جهان به شمار می‌رود به راه انداخته است. آمازون حالا مخالف طرح‌های شرکت اسپیس ایکس برای ارسال ماهواره‌های بیشتر برای توسعه اینترنت است.

اوایل ماه جاری شرکت بلواوریجن که متعلق به بزوس است به خاطر از دست دادن یک قرارداد با سازمان فضایی آمریکا و بسته شدن آن با شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک از ناسا شکایت کرد.

این مسأله باعث شد تا فعالیت‌های شرکت اسپیس ایکس به تاخیر بیفتد و حالا خبر می‌رسد که شرکت آمازون بزوس از کمیسیون ارتباطات فدرال خواسته تا جلوی ارسال ماهواره‌های مخابراتی برای بالا بردن پوشش اینترنت در جهان توسط شرکت اسپیس ایکس را متوقف کند.

ماسک در توئیتر در واکنش به این اقدامات بزوس، گفت: بزوس خود را بازنشسته کرده تا یک شغل تمام وقت برای شکایت علیه شرکت اسپیس ایکس برای خود دست و پا کند. البته اقدام اخیر آمازون بیش از آنکه یک شکایت قضایی باشد یک نامه اعتراضی بوده است.

در حال حاضر شرکت اسپیس ایکس 1740 ماهواره در مدار کوتاه زمین دارد و از این طریق به 90 هزار کاربر خدمت رسانی می‌کند. این شرکت می‌خواهد 30 هزار ماهواره دیگر را به فضا ارسال کند که این مسأله با واکنش شرکت آمازون روبرو شده است. در حال حاضر ایلان ماسک و بر اساس اعلام بلومبرگ با 193 میلیارد دلار دارایی خالص در جایگاه نخستین فرد ثروتمند جهان و جف بزوس با 192 میلیارد دلار در جایگاه دومین فرد ثروتمند جهان قرار دارد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha