رزمایش شهید سلیمانی در استان اردبیل آغاز شد

 رزمایش شهید سلیمانی در استان اردبیل آغاز شد

به گزارش سراج24، ظهر امروز رزمایش بزرگ طرح شهید سلیمانی با هدف آگاهی‌بخشی، آموزش و اطلاع‌رسانی پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به عموم مردم و توزیع بسته‌های معیشتی و کمک مومنانه به اقشار آسیب‌دیده از کرونا با حضور فرمانداران و فرماندهان نواحی در شهرستان‌ها و با همت گروه‌های جهادی بسیج در سراسر استان اردبیل برگزار شد.

شکر عبدی، جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) در این مراسم ضمن تبیین اهمیت اطلاع‌رسانی درست و آموزش روش‌های پیشگی از شیوع کرونا بین آحاد مردم، اظهار کرد: تنها راه مقابله با کرونا و کنترل این بیماری منحوس رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی به موفقیت‌های طرح شهید سلیمانی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در این رزمایش درصدد هستیم تا با تداوم و تقویت نقاط قوت طرح در سال گذشته، به کاهش نقاط ضعف پرداخته و با تلاش شبانه روزی و جهادی این بیماری خطرناک را که امنیت و سلامتی مردم را به خطر انداخته است، ریشه‌کن کنیم.

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) با بیان راه‌اندازی بخش‌های جدید کرونایی در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های استان توسط سپاه، تشریح کرد: در راستای خدمت‌رسانی به مردم، بخش ۶۴ تخت‌خوابی آی‌سی‌یو و بستری بیماران کرونایی توسط نیروی زمینی سپاه در بیمارستان امام رضا(ع) اردبیل راه‌اندازی شده است.

وی از  استقرار یک دستگاه بزرگ اکسیژن‌ساز در بیمارستان امام رضا(ع) اردبیل خبر داد و بیان کرد:با توجه به نیاز فوری بیمارستان امام رضا(ع) اردبیل، یک دستگاه بزرگ اکسیژن‌ساز با ظرفیت تولید ۶۰۰ لیتر در هر دقیقه در بیمارستان امام رضا(ع) جهت تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی توسط نیروی زمینی سپاه استقرار یافته است.

عبدی گفت: پیش از این نیز کادر درمانی متخصص متشکل از پزشک و پرستار در این بخش‌های کرونایی برای خدمت‌رسانی بیشتر به بیماران کرونایی اضافه شده است.

افزایش ۸ برابری مراجعات به مراکز درمانی استان

بهروز ندایی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل نیز در این رزمایش به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: شمار مبتلایان جدید و بستری همزمان کووید-۱۹ در این استان نسبت به ماه گذشته بیش از ۸ برابر شده و این بیماری با سرعت بیشتر در حال شیوع گسترده است.

وی با ابراز نگرانی از صعود روزافزون شمار مبتلایان کرونا در استان اردبیل نسبت به ماه گذشته، افزود: شمار مراجعه روزانه افراد مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان اردبیل به شدت در حال افزایش است به طوری که در شبانه روز گذشته یک هزار و ۵۹ فرد مبتلا تحت نظر قرار گرفته و خدمات درمانی دریافت کردند.

ندایی بیان کرد: افزایش شمار بستری مبتلایان به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان به ۱۲۳ نفر، نشان‌دهنده شدت شیوع کرونا در این استان است.

وی به نقش سازنده بسیج در مهار کرونا اشاره کرد و گفت: طرح خانه به خانه و شناسایی  بیماران کرونایی و خدمت‌رسانی به آنها که در قالب طرح شهید سلیمانی در حال اجرا است، نقش مهمی در کنترل بیماری کرونا و ارتقای سلامتی جامعه دارد.

اخبار مرتبط

استان اردبیل به قطب سرم‌سازی و داروسازی کشور تبدیل می‌شود

روحانیون در طرح شهید سلیمانی حضور پررنگی دارند

بازداشت فرد هتاک به مقدسات اسلامی در اردبیل

0 نظر

ارسال نظر

capcha