ساخت باغ‌موزه دفاع مقدس در کردستان شتاب بگیرد

 ساخت باغ‌موزه دفاع مقدس در کردستان شتاب بگیرد

به گزارش سراج24، بهمن مردانیا ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان با اشاره به اینکه کردستان جزو استان‌های درگیر جنگ در هشت سال دفاع مقدس بود، اظهار کرد: این در حالی است که احداث باغ موزه در این استان مورد بی‌توجهی قرار گرفته و مورد غفلت واقع شده است.

وی بر شتاب‌بخشی به اجرای پروژه ساخت باغ‌موزه دفاع مقدس در استان تاکید کرد و گفت: منابع مالی مورد نیاز ساخت باغ موزه باید بزودی تامین شود.

استاندار کردستان افزود: در راستای تامین منابع مالی این موزه شخصا پیگیری خواهم کرد و در این راستا با سردار سلامی صحبت خواهم کرد.

وی همچنین تاکید کرد: سازمان برنامه و‌بودجه استان نیز در راستای تامین اعتبارات مورد نیاز با جدیت بیشتری این موضوع را پیگیری کند.

مرادنیا یادمان‌ها و یادواره‌های شهدا را جزو آثار و بناهای ملی دانست و گفت: حفظ و حراست از این آثار و بناها جزو وظایف ملی و مذهبی ماست همه ما متعهد هستیم اعتبارات مورد نیاز آن را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه یادمان ایثار و مقاومت نماد ایثارگری‌های قوم کرد است یادآور شد: ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار مورد نیاز این مجموعه از سوی شهرداری و برنامه و بودجه استان تامین شود.

وی با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس گفت: بمنظور گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه‌ریز‌ های لازم انجام شود.

اخبار مرتبط

حوزه‌های علمیه شیعه و اهل‌سنت در کردستان تقویت می‌شود

حضور در مساجد خنثی‌کننده توطئه‌های دشمنان می‌شود

جای جای کردستان غرق در ماتم حسینی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha