عزادار حسین(ع) نمی‌تواند در مقابل فساد سکوت کند

 عزادار حسین(ع) نمی‌تواند در مقابل فساد سکوت کند

به گزارش سراج24، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی صبح امروز در بین عزاداران حسینی با بیان اینکه یکی از فلسفه بعثت انبیا، مساله اصلاح جامعه و مبارزه با مفاسد در عرصه‌های مختلف است، اظهار کرد: بالغ بر ۵۰ آیه در قرآن کریم در رابطه با مسئله مبارزه با فساد وجود دارد که این نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

وی با اشاره به اینکه خلیفه‌اللهی انسان در عالم، فلسفه خلقت بشر بوده است، گفت: آنقدر آفرینش انسان مهم بوده است که خداوند قبل از خلقت آن را اعلام کرده، چرا که قرار بود انسان آینه تمام‌نمای خداوند باشد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان فساد را مانع از رسیدن انسان به مقام خلیفه‌اللهی برشمرد و مطرح کرد: در عالم و در نظام احسن فساد وجود ندارد، بنابراین هر جا که فسادی مطرح است و اختلالی ایجاد شده، محصول انتخاب‌‎های اشتباه بشر است.

وی با تاکید بر اینکه امام حسین(ع) نیز با فساد مبارزه کرد، گفت: فساد قرار خلیفه‌اللهی انسان را بر هم می‌زند و مانع از حرکت جامعه به سمت خدا می‌شود و آن را مختل می‌کند.

شعبانی با تاکید بر اینکه انبیای الهی آمدند تا فساد را از بین ببرند و جامعه را اصلاح کنند، اظهار کرد: گاهی فساد فردی است که ممکن است همین فساد فردی نیز به جامعه آسیب بزند اما آنجا که فساد اجتماعی باشد، حساسیت انبیا نسبت به آن نیز بیشتر است.

وی افزود: عزادار امام حسین(ع) نمی‌تواند نسبت به فساد بی‌توجه باشد، چرا که هیچ تفکری نمی‌تواند مثل حسین(ع) بیندیشد و در مقابل فساد سکوت کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه فردی که در مسیر حرکت اباعبدالله(ع) قرار بگیرد با هیچ مفسدی نمی‌تواند کنار بیاید، گفت: امام حسین(ع) یک مبارز سیاسی با مساله فساد است و طرفداران حضرت نیز باید دارای این ویژگی باشند.

وی به تشریح سه ضلع فساد در جامعه از دید قرآن کریم پرداخت و عنوان کرد: اولین ویژگی که می‌تواند مدیریت و حرکت جامعه به سمت خداوند را مختل کند تفکر فرعونی است، یعنی حاکمیت سیاسی که دینی نباشد.

شعبانی تصریح کرد: دومین ویژگی هامانی است، یعنی کسی که متولی فرهنگ است اما اهل ترویج فحشا هستند  و سومین ویژگی، ویژگی قارونی است که نماد اشرافی‌گری است.

وی با تاکید بر اینکه اگر این سه ضلع در کنار هم قرار گیرند، جامعه در حال حرکت به سمت خدا را متوقف خواهد کرد، گفت: اسلام به هیچ وجه حکومت طاغوت را به رسمیت نمی شناسد و لذا به همین دلیل است که امام حسین(ع) با یزید که منشا فساد بود مبارزه کرد.

شعبانی با اشاره به اینکه مطرح شدن مسئله ولایت فقیه توسط امام خمینی(ره) نیز در راستای حرکت امام حسین(ع) بود، بیان کرد: هر کس در جامعه‌ای بدون اذن خداوند حکومت کند، طاغوت است.

وی با بیان اینکه اعتقاد امام حسین(ع) بر این است که قیامت زمانی ساخته می‌شود که با فساد مبارزه شود، عنوان کرد: مگر می‌شود کسی تفکر حسین(ع) داشته باشد اما نسبت به سیاست بی خیال باشد.

امام جمعه همدان ادامه داد: خدایی که شبانه او را با ندای العفو العفو می‌خوانیم، حاضر به کنار آمدن با مستکبر نیست و لذا باید نسبت به فساد حساس باشیم و در مقابل آن ایستادگی کنیم.

وی با بیان اینکه فساد ضرورتا اختلاس و بی‌حجابی نیست، گفت: گاهی فساد در ادارات و انجام ندادن کار مردم است که باید در مقابل آن ایستاد و در مسیر حضرت حرکت کرد.

شعبانی با اشاره به اینکه کسی توانایی مقابله با عزای سیدالشهدا(ع) را ندارد، اظهار کرد: آنهایی که به دنبال تخریب قبر مطهر امام حسین(ع) بودند هیچگاه نتوانستند کاری انجام دهند، چراکه این نام خدا است و نام خدا تا قیامت باقی خواهد ماند.

اخبار مرتبط

شفافیت موجب افزایش اعتماد عمومی و کاهش فساد در جامعه می‌شود

مبارزه با فساد اقتصادی پیام مکتب پیامبر گرامی اسلام است

خادمان بی‌منت مکتب حاج قاسم، خط شکنان میدان‌ مبارزه با کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha