شایسته‌سالاری در مسئولیت‌های استانی از الزامات دولت انقلابی است

شایسته‌سالاری در مسئولیت‌های استانی از الزامات دولت انقلابی است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمد علی سالاری با اشاره به معرفی کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم به مجلس، اظهار کرد: در ادامه خلق حماسه مردمی در انتخابات ۱۴۰۰ که در شرایط سخت کرونایی و اقتصادی برگزار شد، رئیس جمهور با بیش از ۱۸ میلیون رأی به‌عنوان نماد تفکر انقلابی و مدیریت جهادی برگزیده شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: اکنون مردم انتظار دارند دولت جوان حزب‌اللهی که رئیس جمهور آن را دولت تحول مبتنی بر بیانیه گام دوم نامید، تشکیل شود که در تحقق خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی بتواند گام‌های اساسی و بلندی را بردارد.

وی در ادامه با اشاره به الزامات دولت مردمی و تحول‌گرا، افزود: تشکیل دادن دولت قوی مردمی و تحول‌گرا یا همان دولت جوان حزب‌اللهی و انقلابی الزاماتی دارد که باید به آن توجه ویژه داشت.

حجت‌الاسلام سالاری با اشاره به اهمیت اتخاذ رویکردهای انقلابی در حرکت دولت، خاطرنشان کرد: اتخاذ نگاه‌ها و رویکردهای انقلابی و جهادی در حل مسائل و مشکلات جامعه بر اساس راهبرد «ما می‌توانیم» ازجمله این الزامات است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی بیان داشت: حرکت بر مبنای بیانیه گام دوم و توجه عینی و عملی به سیاست‌های اعلامی رهبری که در اسناد بالادستی آمده دیگر الزامات تشکیل این دولت است.

وی افزود: حرکت در مسیر عدالت اجتماعی در تمام ابعاد آن برای کاهش فاصله طبقاتی، تداوم رویکرد و اقدامات ارزشمند در برداشتن و کاهش فاصله بین مردم و مسئولان و گسترش حلقه مشاوران به نخبگان انقلابی و متخصص از اقشار و گروه‌های مختلف از دیگر مواردی است که انتظار می‌رود به جد مورد توجه دولت و کابینه سیزدهم باشد.

حجت الاسلام سالاری تصریح کرد: نگاه به ظرفیت‌های داخلی و ابتکارات و خلاقیت‌های جوان ایرانی در همه عرصه‌ها، امتداد رویکرد دولت جوان حزب‌اللهی در ادارات کل، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و… بر مبنای شایسته‌سالاری و به‌دور از اعمال نظرهای سلیقه‌ای دیگر الزامات است.

وی در انتها گفت: اعتقاد به اینکه راه‌حل اصلی مشکلات کشور، نیاز به یک تحول اساسی و به عبارت بهتر انقلاب اداری و مدیریتی دارد از دیگر الزامات دولت مردمی و تحول‌گرا به شمار می‌آید.

اخبار مرتبط

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

خانواده شهدا در پیامرسانی سیره و اهداف شهدا وظیفه سنگینی دارند

دولت انقلابی دست جریان نفوذ را قطع می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha