اعزام ۶۰۰ روحانی در قالب گروه های جهادی به سراسر گلستان

اعزام ۶۰۰ روحانی در قالب گروه های جهادی به سراسر گلستان

به گزارش سراج24، حجت الاسلام رضا دیلمی اظهار کرد: ۱۲ کارگروه تخصصی توسط ستاد محرم امسال در گلستان پیش بینی شد که البته این کارگروه، هدایت حدود ۱۵۰ عنوان برنامه را در راستای تعظیم و تکریم فرهنگ عاشورایی بر عهده داشتند.

وی از اعزام ۶۰۰ مبلغ به سراسر استان خبرداد و افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، تمامی برنامه‌هایی که در قالب اعزام پیش بینی شده بود با محوریت حفظ ارادت به ساحت سیدالشهدا (ع) و حفظ سلامت مردم انجام و همچنین مقرر شد تا در کنار مباحث اعزام به فضاسازی محیطی و نهضت مالیات توجه ویژه ای شود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه تمامی برنامه‌ها در قالب محله محوری انجام شد، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت عظیم تشکل‌های دینی، انقلابی و هیئات مذهبی تلاش کردیم تا برنامه‌ها با حضور مردم به خوبی برگزار شود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به تاکید ستاد ملی کرونا در برگزاری مراسم ایام محرم با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تلاش شد تا برنامه‌ها در فضای باز برگزار شود، لذا از ظرفیت تمامی مدارس و سالن ورزشی استفاده کردیم.

دیلمی با اشاره به تشکیل کارگروه رسانه، سایت مبشران و سامانه بیرق اضافه کرد: برای هدایت راهبری و محتوایی این برنامه‌ها علاوه بر استفاده تشکل‌ها، مبلغین و عموم مردم به صورت مجازی هم برگزار شد.

وی با بیان اینکه قطعاً جامعه‌ای که بر اساس گفتمان عاشورا حرکت کنند، جامعه‌ای متحول عزت مند و سربلندی است، گفت: تجربه تاریخی ما گواه از همین مطلب است لذا در مسیر غیرتمدنی، یکی از مهمترین محورهای تعمق بخشی به باورهای دینی، توجه به آموزه‌ها عاشورا است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان افزود: بر همین اساس تلاش شد تا در این ایام در قالب برنامه‌هایی مختلف و کارگروه‌های متفاوت، عموم جامعه به این موضوعات توجه کنند.

اخبار مرتبط

آشنایی زندانیان با آموزه‌های دفاع مقدس

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

اقدام جهادی قضات گلستانی جواب داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha