فرهنگ عاشورایی ضامن صلابت انقلاب اسلامی است

فرهنگ عاشورایی ضامن صلابت انقلاب اسلامی است

به گزارش سراج24، سرهنگ شکر عبدی در یادواره شهدای شهر جعفرآباد اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران که با تأسی به مکتب امام حسین (ع) در برابر تمامی مستکبران روزگاری ایستاده به یک گفتمان ارزشمند در عرصه جهانی و بین‌المللی تبدیل شده که تمسک به آن می‌تواند صلابت و عزت امت اسلامی را بالا ببرد.

وی تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی از هر فرصتی برای ضربه زدن به این فرهنگ غنی عاشورایی استفاده کردند اما نتیجه خیره‌سری آنها جز شکست و ناکامی نبوده است.

جانشین سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به تحولات منطقه به ویژه تحرک گروه‌های معاند جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه برای ضربه زدن به این عزت و صلابت عاشورایی اشاره کرد و گفت: قطعاً در این برهه نیز امت اسلامی با تمسک و چنگ زدن به عنصر وحدت، همدلی و فرهنگ عاشورایی می‌تواند تمامی معاندان و دشمنان بشریت را به خاک مذلت بنشاند.

سرهنگ عبدی یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت و افزود: شهدای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف با تمسک به فرهنگ عاشورایی توانسته‌اند رمز ماندگاری خود را به شایستگی به نمایش گذاشته و به نوعی رهرو سیدالشهدا (ع) در نپذیرفتن ظلم و جور و ننگ و عار باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نیز با تمام صلابت و شکوه خود سعی کردند تا در برابر ایادی کفر بایستند و با تکیه بر سید و سالار خود امام حسین (ع) دشمنان را در همه عرصه‌ها با ناکامی روبه‌رو کنند.

سرهنگ عبدی اضافه کرد: در شرایط کنونی نیز که سخت‌ترین برهه در گذر از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و حتی رسانه‌ای وجود دارد، ضروری است تا با شناخت راه درست و مقصد نهایی از این سختی‌ها و دشواری‌ها به سلامت عبور کرده و زمینه اقتدار و عظمت نظام اسلامی را بیش از گذشته فراهم کنیم.

وی ولایت‌پذیری و همچنین تبعیت از راه و آرمان عزتمند ائمه هدی را ضروری و حیاتی توصیف کرد و ادامه داد: در رسیدن به نقطه خوداتکایی و استقلال کشور باید این عناصر معنوی و ارزشی مورد توجه قرار گیرد تا با مقاومت و روحیه جهادی بتوان حرکت سازنده و ماندگاری را انجام داد.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

چهاردهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha