فرهنگ عاشورایی ضامن صلابت انقلاب اسلامی است

فرهنگ عاشورایی ضامن صلابت انقلاب اسلامی است

به گزارش سراج24، سرهنگ شکر عبدی در یادواره شهدای شهر جعفرآباد اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران که با تأسی به مکتب امام حسین (ع) در برابر تمامی مستکبران روزگاری ایستاده به یک گفتمان ارزشمند در عرصه جهانی و بین‌المللی تبدیل شده که تمسک به آن می‌تواند صلابت و عزت امت اسلامی را بالا ببرد.

وی تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی از هر فرصتی برای ضربه زدن به این فرهنگ غنی عاشورایی استفاده کردند اما نتیجه خیره‌سری آنها جز شکست و ناکامی نبوده است.

جانشین سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به تحولات منطقه به ویژه تحرک گروه‌های معاند جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه برای ضربه زدن به این عزت و صلابت عاشورایی اشاره کرد و گفت: قطعاً در این برهه نیز امت اسلامی با تمسک و چنگ زدن به عنصر وحدت، همدلی و فرهنگ عاشورایی می‌تواند تمامی معاندان و دشمنان بشریت را به خاک مذلت بنشاند.

سرهنگ عبدی یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت و افزود: شهدای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف با تمسک به فرهنگ عاشورایی توانسته‌اند رمز ماندگاری خود را به شایستگی به نمایش گذاشته و به نوعی رهرو سیدالشهدا (ع) در نپذیرفتن ظلم و جور و ننگ و عار باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نیز با تمام صلابت و شکوه خود سعی کردند تا در برابر ایادی کفر بایستند و با تکیه بر سید و سالار خود امام حسین (ع) دشمنان را در همه عرصه‌ها با ناکامی روبه‌رو کنند.

سرهنگ عبدی اضافه کرد: در شرایط کنونی نیز که سخت‌ترین برهه در گذر از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و حتی رسانه‌ای وجود دارد، ضروری است تا با شناخت راه درست و مقصد نهایی از این سختی‌ها و دشواری‌ها به سلامت عبور کرده و زمینه اقتدار و عظمت نظام اسلامی را بیش از گذشته فراهم کنیم.

وی ولایت‌پذیری و همچنین تبعیت از راه و آرمان عزتمند ائمه هدی را ضروری و حیاتی توصیف کرد و ادامه داد: در رسیدن به نقطه خوداتکایی و استقلال کشور باید این عناصر معنوی و ارزشی مورد توجه قرار گیرد تا با مقاومت و روحیه جهادی بتوان حرکت سازنده و ماندگاری را انجام داد.

اخبار مرتبط

6243 نفر شهید شدند تا خرمشهر آزاد شد

نماینده دادستان:متهم دارای تفکرات تکفیری بوده است/متهم:اقرار میکنم اشتباه کردم

کنگره شهدای روحانی در شهر مقدس قم برگزار می شود/آشنایی با نقش روحانیت در انقلاب اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha