بیمارستان بقیه الله(عج) میزبان کاروان «نسل حسینی» خواهد بود

بیمارستان بقیه الله(عج) میزبان کاروان «نسل حسینی» خواهد بود

به گزارش سراج24، همزمان با دهه اول ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، کاروان عزاداری «نسل حسینی» به همت مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز آفرینش‌های هنری بسیج در سطح شهر تهران حرکت کرده و به اجرای برنامه‌های سوگواری در نقاط مختلف شهر می‌پردازد.

تاکید رهبر انقلاب بر زنده نگه داشتن مراسم‌های عزاداری حسینی و از سوی دیگر محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در برگزاری برنامه‌ها در فضای بسته باعث شد تا این کاروان عزاداری سیار از ابتدای محرم امسال در تهران حرکت کرده و به نقاطی از شهر برود که امکان برگزاری مراسم سوگواری حسینی کمتر وجود دارد.

کاروان عزاداری «نسل حسینی» تاکنون در معابر و میدان‌های اصلی شهر تهران نظیر میدان فردوسی، فلکه سوم تهرانپارس و … اجرای برنامه داشته و از امشب، همزمان با شب هشتم محرم به نقاطی می‌رود که اهالی آن امکان حضور در جلسه‌های عزاداری را ندارند.

حضور در مجاورت بیمارستان‌ها و آرزوی سلامتی برای همه هم‌وطنانی که به دلیل ابتلاء به ویروس کرونا بستری بوده و امکان حضور در جلسه‌های عزاداری را ندارند، بخشی از برنامه حرکت کاروان عزاداری «نسل حسینی» است. امشب در شب هشتم محرم، این کاروان در مجاورت بیمارستان بقیه الله اجرای برنامه خواهد داشت تا کادر درمان همراه با بیماران عرض ارادتی به امام حسین علیه السلام داشته باشند.

اجرای سرودهای عاشورایی، روضه‌خوانی، ذکر مصیبت اهل بیت و شعرخوانی آئینی از جمله ویژه برنامه‌های این کاروان ماشینی است.

در زیر گزارش تصویری از حرکت کاروان «نسل حسینی» را می‌بینید:

بیمارستان بقیه الله(ع) میزبان کاروان «نسل حسینی» خواهد بود

بیمارستان بقیه الله(ع) میزبان کاروان «نسل حسینی» خواهد بود

بیمارستان بقیه الله(ع) میزبان کاروان «نسل حسینی» خواهد بود

اخبار مرتبط

خیران در دهه اول ماه محرم چقدر به نیازمندان کمک کردند؟

اهتزاز پرچم عزای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در دریاچه خلیج فارس

ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط هیئات عزاداری شاه حسین گویان

0 نظر

ارسال نظر

capcha