اجتماعات تاسوعا و عاشورای حسینی در اردبیل برگزار نمی‌شود

اجتماعات تاسوعا و عاشورای حسینی در اردبیل برگزار نمی‌شود

به گزارش سراج24، بهروز ندائی، اظهار کرد: از فردا تعطیلات یک هفته‌ای برای کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی، جز دستگاه‌های خدمات‌رسان، مؤسسات، شرکت‌ها و اصناف اعمال می‌شود تا با اعمال این تعطیلات وضعیت بحرانی کرونا کنترل و مهار شود.

وی به مراجعه روزانه ۱۸۰ بیمار کرونایی به بیمارستان‌ها و مرگ ۱۷ نفر در سطح استان بر اثر شیوع بیماری دلتا کرونا اشاره کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد تا با همکاری مردم در یک هفته تعطیلات که به صورت فراگیر در سطح کشور اعمال می‌شود، کنترل شیوع بیماری کرونا را شاهد باشیم که امیدواریم مردم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ماندن در منزل به کنترل این بیماری کمک کنند.

سخنگوی ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان اردبیل تصریح کرد: از فردا بازارهای سرپوشیده، پاساژها و تمامی اصناف به غیر از اصناف ضرور در استان اردبیل تعطیل خواهند شد تا زمینه برای پیشگیری از گسترش دلتا کرونا فراهم آید که هم اکنون وضعیت بحرانی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی حاکم است.

ندائی افزود: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی در حال حاضر نزدیک به ۸۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند و روزانه بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ نفر بستری جدید به این تعداد افزوده می‌شود که این خود زنگ خطر را برای همه ما به صدا درآورده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در کنار بیماران بستری در بیمارستان‌ها حدود ۱۰۰ نفر بیمار نیز به صورت سرپایی با تزریق دارو قرنطینه شده و در مجموع روزانه با ارائه خدمات به چهار هزار نفر در کلیه مراکز بیمارستانی و ۱۶ ساعته دانشگاه علوم پزشکی کمک می‌کنیم تا کنترل ویروس خطرناک دلتا را در سطح استان شاهد باشیم.

ندائی اضافه کرد: نه تنها بیمارستان‌ها بلکه سالن‌های بزرگ ورزشی و تعدادی از مدارس نیز به مراکز بستری بیماران کرونایی افزوده شده و با این اوضاع به نظر می‌رسد روز به روز باید تخت‌ها را در مراکز درمانی و مدارس افزایش داد.

وی خطرناک بودن پیک پنجم را با شدت شیوع و درگیری گروه‌های مختلف یادآور شد و بیان کرد: به هیچ وجه دستجات عزاداری حق به راه انداختن هیئت‌ها را در سطح شهر به صورت فراگیر ندارند و در کنار آن ممنوعیت برای برپایی ایستگاه‌های صلواتی نیز اعلام شده است.

ندائی ادامه داد: تنها ایستگاه صلواتی ویژه توزیع اقلام بهداشتی در سطح استان خواهد بود و به هیچ وجه نباید مراسم پرتجمع عزاداری به شیوع ویروس کرونا منجر شود.

سخنگوی ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان اردبیل گفت: با توجه به در پیش بودن تاسوعا و عاشورای حسینی ستاد کرونا تصمیم گرفته تا هیچ‌گونه مراسمی در این ایام به شکل تجمعی برگزار نشود و حتی برگزاری تعزیه‌خوانی و شبیه‌خوانی نیز در این ایام ممنوع خواهد بود.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

اردوهای راهیان نور در استان‌های زرد و آبی ممکن شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha