احلی من‌العسل مدرسه تربیت توحیدی است

احلی من‌العسل مدرسه تربیت توحیدی است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام ابراهیم میرعباس‌زاده عصر یکشنبه در سوگواره احلی من العسل ویژه دانش‌آموزان نوجوان اردبیلی در محوطه بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی اظهار کرد: مکتب احلی من‌العسل مکتب شهادت و جانفشانی در احیای ارزش‌های دینی و اسلامی است که از حضرت قاسم (ع) در روز عاشورا به یادگار مانده است.

وی نمود و نشانه ارزشی این مکتب را تربیت توحیدی در نسل نوجوان و جوان اعلام کرد و گفت: در این مکتب نوجوانان بسیاری پرورش یافتند که نمونه‌هایی از آنها را در عصر معاصر می‌توان شهید فهمیده، مرحمت بالازاده، شهید حججی و دیگر شهدای نوجوان دوران دفاع مقدس نام برد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل تصریح کرد: زمانی که امام حسین (ع) از حضرت قاسم نوجوان کربلا در مورد معنا و مفهوم شهادت می‌پرسد در جواب با ندای احلی من‌العسل این نوجوان عاشق مکتب اسلام روبه‌رو می‌شود که در حقیقت فدا کردن جان در برابر عزت و عظمت اسلام و خواسته به حق و شایسته است.

میرعباس‌زاده افزود: امروز نیز نوجوانان انقلابی و ارزشی این کشور که در حقیقت پیروان ولایت و رهبری امام خامنه‌ای هستند در عرصه‌های مختلف سعی می‌کنند تا اندیشه نورانی انقلابی و ارزشی خود را به نمایش بگذارند.

وی کربلا را جولانگاه عقل و منطق دانست و خاطر نشان کرد: آنهایی که مدعی هستند کربلا پر از احساسات و عاطفه است، سخت در اشتباه اند چرا که عقل در برابر جهل در میدان کربلا نمودی واقعی پیدا کرد.

میرعباس‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: امروز نیز استکبار جهانی با حربه‌های مختلف سعی می‌کنند تا نسل جوان و نوجوان ما را از مسیر واقعی ارزشی و انسانی خود دور کنند در حالی که پاسخ نوجوانان ما در برابر حیله‌ها و نیرنگ‌های ایادی کفر همان پاسخ حضرت قاسم است که شهادت را فوق هر زندگی ذلت‌باری می‌داند.

وی بیان کرد: همان طوری که حضرت قاسم زمینه نابودی دشمنان و مدعیان دروغین را به وجود آورد، نوجوانان امروز ما نیز خطاب به آمریکا و همدستان خائن منطقه‌ای آنها اعلام می‌کنند که نتیجه حیله‌گری آنها جز نابودی و هلاکت نیست.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل ادامه داد: استکبار جهانی تلاش می‌کند تا با زبان زور و حمله نظامی ملت‌های مسلمان را از مرگ بترساند در حالی که آنها به خوبی می‌دانند که درس‌آموختگان مکتب عاشورا هیچ واهمه‌ای از مرگ ندارند و خون صدها شهید وارسته همچون حاج قاسم سلیمانی در رگ این نوجوانان و جوانان است.

میرعباس‌زاده گفت: قطعاً نتیجه شهادت جز کرامت، عزت و عظمت نیست و امروز نوجوانان ما باید در کنار امام‌شناسی، دشمن‌شناسی و خودشناسی خود را نیز ارتقا دهند.

اخبار مرتبط

کار رسانه‌ای با محور امر به معروف و جلب رضای خدا، زمینه‌ساز موفقیت است

همکاری مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر و حوزه هنری لرستان

مطالبه عمومی برای حضور در اربعین

0 نظر

ارسال نظر

capcha