مردم بهترین ناظر بر رعایت پروتکل‌ها در ایام عزاداری هستند

مردم بهترین ناظر بر رعایت پروتکل‌ها در ایام عزاداری هستند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام عادل رویوران کرد: در مراسم مذهبی ایام محرم و صفر بی‌شک رعایت نکات و شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی مردم الزامی است.

وی با بیان اینکه استفاده از وسایل عزاداری مانند دمام و زنجیر باید به صورت شخصی باشد، افزود: توزیع نذورات باید به صورت بیرون بَر باشد و هیچ سفره‌اندازی در سطح شهرستان نداریم؛ همچنین در این راستا به افرادی که مقررات و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده باشند، تذکرات لازم داده می‌شود که در صورت تکرار نیز از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبادان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بهترین ناظر بر رعایت پروتکل‌ها خود مردم هستند، تصریح کرد: در هفته امر به معروف و نهی از منکر هستیم و امسال با برگزاری جلساتی شورای هیئت‌های مذهبی همه تلاش خود را برای توجیه متولیان برگزاری مراسم به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کار گرفتیم.

وی افزود: البته با توجه به اینکه آبادان در منطقه گرمسیری قرار دارد، امکان برگزاری مراسم در فضای باز وجود ندارد؛ بنابراین مراسم عزاداری با یک‌چهارم ظرفیت و گنجایش در اماکن سرپوشیده برگزار شود.

حجت الاسلام رویوران از راه‌اندازی سامانه (بیرق https://beyraghmessenger.ir) ثبت شکایات برای اعلام گزارش‌های مردمی از رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم‌های مختلف خبر داد و افزود: هر فردی که نسبت به رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در مراسم ایام سوگواری ماه محرم و صفر نارضایتی دارد می‌تواند با مراجعه به این سامانه شکایت خود را ثبت کنند.

وی گفت: از قشر آسیب‌پذیر جامعه از جمله افراد مسن، مبتلایان به بیماری خاص و افرادی که هنوز موفق به دریافت واکسن نشدند، درخواست می‌شود که در خانه بمانند و از طریق کانال‌های فضای مجازی و صدا و سیما مراسم عزاداری را دنبال کنند.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

عزاداری مردم قم نشانه دیانت توأم با عقلانیت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha