ترویج روضه‌های خانگی ومحله‌ای توسط خادم‌ یاران رضوی اصفهان

ترویج روضه‌های خانگی ومحله‌ای توسط خادم‌ یاران رضوی اصفهان

به گزارش سراج24، مصطفی حجه فروش با اشاره به تمهیدات وبرنامه‌های برگزاری ایام محرم توسط دبیرخانه رضوی اصفهان اظهار داشت: مکان متمرکزی برای برگزاری مراسم محرم با توجه به شرایط کرونایی در نظر گرفته نشده است اما برنامه‌های محله محور توسط خادم یاران اجرا می‌شود.

وی افزود: خادم یاران در هر محله نسبت به برگزاری مجالس سید الشهدا با هیئات و مساجد همکاری می‌کنند که در کنار آنها ارائه خدمات در قالب میز خدمت‌رسانی نیز برقرار است.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی استان اصفهان خاطر نشان کرد: برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و الزام به اجرای این دستور العمل‌ها، خادم یاران ملزومات لازم از قبیل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی را در اختیار هیئات قرار می‌دهند و برای ضدعفونی کردن محل مربوطه نیز پیش قدم شده‌اند.

ترویج روضه‌های خانگی توسط خادم یاران

وی ترویج روضه‌های خانگی را از دیگر برنامه‌های خادم یاران برشمرد و گفت: سخنران و مداح از سوی دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی در صورت نیاز برای مجالش خانگی ومحله‌ای ماه محرم تأمین خواهد شد تا از این طریق «هر خانه یک روضه» نیز برای کاهش ازدحام در محله‌ها اجرا شود و خانواده‌هایی که امکان شرکت در مراسم سید الشهدا را ندارند خود بتوانند روضه‌ای خانگی برپا کنند.

حجه فروش فعال شدن میز خدمت و نیروهای مشاور و آموزشی را در ترویج سبک زندگی اهل بیت (ع) موثر دانست و افزود: میزهای مشاوره سبک زندگی اسلامی و آموزشی برای همه سنین و در جهت رفع شبهات و ترویج نکات زندگی اسلامی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: جمع‌آوری کمک‌های مردمی در راستای کمک به نیازمندان و توزیع غذای خشک از دیگر اقدامات کانون‌های خدمت رضوی است و در روزهای تاسوعا و عاشورا نیز طبخ غذای گرم با کمک‌های مردمی صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

چهاردهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود

توزیع 24 هزار بسته لوازم التحریر بین دانش‌آموزان محروم استان اصفهان

آغاز هفته دفاع مقدس با شعار «ما مقتدریم»

0 نظر

ارسال نظر

capcha