مراسم عزاداری محرم در گیلانغرب برگزار می‌شود

مراسم عزاداری محرم در گیلانغرب برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، مجتبی فاطمی‌نسب اظهار کرد: مراسم عزاداری محرم در شهرستان گیلانغرب با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی افزود: مشخص کردن دستورالعمل‌های بهداشتی بر عهده کمیته‌های تخصصی مقابله با کرونا بوده که هم اکنون ۲ راهکار برای برگزاری مراسم عزاداری محرم پیشنهاد شده است.

امام جمعه شهرستان گیلانغرب گفت: برگزاری مراسم محرم بنا بر گفته رئیس کمیته امنیتی ستاد کرونا به شرط استفاده صددرصدی از ماسک، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی با اولویت مکان‌های باز و دارای تهویه مناسب هوا برگزار شود، امکان برگزاری این مراسم در منازل مسکونی نیست.

فاطمی‌نسب با اشاره به اظهارنظر وزیر فعلی کشور در مورد برگزاری مراسم عزاداری محرم تصریح کرد: تمامی هیأت‌های مذهبی باید دستورالعمل‌های محرم را رعایت کرده و سازمان تبلیغات اسلامی مسئول نظارت بر رعایت این دستورالعمل‌ها است، لذا باید تمامی هیأت‌ها و مساجد توجیه شده و مراسم‌ها باید بیشتر در فضای باز به صورت محدود برگزار شود.

وی افزود: امکان جلوگیری از چاپ و نشر اعلامیه متوفیان با توجه به وجود فضای مجازی در شهرستان گیلانغرب وجود نداشته و بزرگان یا مدیران مربوطه می‌توانند به منازل صاحبان متوفی رجوع کرده و از این افراد تقاضا کنند تا مراسمی در منازلشان برگزار نشود.

اخبار مرتبط

اعلام ویژه برنامه‌های حرم امام رضا (ع) در دهه سوم ماه محرم

مراسم عزاداری بدون حضور جمعیت در حضور رهبر انقلاب برگزار می‌شود

مسابقه بزرگ پیامکی «محرم با نماز» برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha