کنگره شعر ترکی غدیر گام بلندی در وحدت کشورهای اسلامی است

کنگره شعر ترکی غدیر گام بلندی در وحدت کشورهای اسلامی است

به گزارش سراج24، محمد مهدی دادمان شامگاه سه شنبه در نخستین کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر که در مسجد کبود تبریز برگزار شد، گفت: امروزه دشمنان هویت، تاریخ و فرهنگ ما را نشانه گرفته‌اند.

وی افزود: برادری و هم پیوستگی بیش از بیش، مردم را در برابر جبهه مهاجم قدرتمندتر و مؤثرتر می‌سازد.

وی افزود: ولایت و پیوستگی تحت ولایت الله و ولایت رسول الله، قدرتی مافوق تصور خلق خواهد کرد.

رئیس حوزه هنری کشور گفت: ولایت، به هم پیوستگی عمیق مؤمنین است که بر محور الله و پیشوایان الهی رقم می‌خورد.

وی گفت: عمر برادری و به هم پیوستگی کشورهای منطقه بیشتر از عمر تأسیس خیلی از کشورهای مهاجم به فرهنگ و تمدن موجود در این منطقه است.

دادمان به تعمیق برادری با تکیه بر مشترکات فرهنگی و اعتقادی تأکید کرد و گفت: ما مکلف به ارتباط عمیق با همدیگر هستیم و باید بر مدار این اشتراکات با یکدیگر جمع شده و گفت و گو کنیم.

رئیس حوزه هنری کشور ادامه داد: اگر باور داریم پایه‌های دیپلماسی فرهنگی ما در هر نقطه از این کره خاکی باید تکیه بر اشتراکات فرهنگی باشد، از این رو باید ظرفیت فرهنگ و تمدن اسلامی را جدی گرفت.

وی به لزوم ایجاد یک عنصر مؤثر در ساخت بستر اجتماعی گفتگوی فرهنگی میان مردم و نخبگان اشاره کرده و افزود: در ایام روز قدس شعرای جبهه مقاومت عرب زبان از ایران، لبنان، سوریه، عراق و کویت چندین محفل شعر مجازی برگزار کردند.

دادمان در پایان افزود: کنگره بین المللی شعر غدیر گام بلند دیگری در اتحاد کشورهای اسلامی منطقه، در قفقاز و اوراسیا است که باید آن‌را تقویت کرد.

اخبار مرتبط

همکاری مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر و حوزه هنری لرستان

کنگره شهدا یک جریان شتابنده برای ترویج فرهنگ ایثار است

آیین یادبود علی سلیمانی برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha