ائمه جماعات و نهاد نماز جمعه وام‌دار هیچ شخص و دستگاهی نیستند

ائمه جماعات و نهاد نماز جمعه وام‌دار هیچ شخص و دستگاهی نیستند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام کاظم حافظ نیا ظهر شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی آستارا تأکید کرد: امام جمعه با قاطعیت به نقد مشکلات موجود در شهرستان پرداخته و در صورت وجود هر نوع مشکل و معضلی در عملکرد ادارات و ارگان‌ها آن را به صورت شفاف از تریبون مقدس نماز جمعه اعلام می‌کند.

وی، اظهار کرد: نهاد نماز جمعه و امام جمعه شهرستان وامدار و بدهکار هیچ شخص و یا دستگاهی نیست و نخواهد بود.

امام جمعه آستارا با اشاره به اهمیت و کارکردهای نمازجمعه، افزود: آشنا کردن جامعه با مسائل روز سیاسی جهان اسلام و اعلام مشکلات شهری و معضلات اجتماعی و فرهنگی از جمله کارکردهای مهم نماز جمعه است.

وی از عدم حضور اکثر مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان آستارا در نمازجمعه انتقاد کرد و گفت: معیار و ملاک ارزشیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی باید حضور در نمازجمعه باشد.

حافظ نیا، تصریح کرد: مدیران ادارات و نهادها به نماز جمعه و جماعات توجه داشته باشند و بی‌اعتنا نباشند.

وی با اشاره به آثار و برکات سازنده تربیتی و اجتماعی نماز جمعه، افزود: تقویت روحیه اخوت و برادری، رشد فکری و سیاسی مسلمانان و تقویت روحیه جمعی از آثار مهم برگزاری نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران بوده است.

امام جمعه آستارا در ادامه با اشاره به افزایش طلاق‌های توافقی در شهرستان مرزی بندر آستارا این افزایش را ناشی از کم کاری همه نهادهای فرهنگی عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، نهاد نماز جمعه، حوزه علمیه، فرمانداری، صدا و سیما و خبرنگاران خبرگزاری‌ها در رابطه با رفع این مشکل با یکدیگر همکاری داشته و موضوع را آسیب‌شناسی کنند.

اخبار مرتبط

دولت مصمم است یارانه‌ به دست افراد مستحق برسد

پاسخگویی اعضای شورای شهر به مشکلات مردم در نماز جمعه اصفهان

مصلی و محل برگزاری نماز جمعه دیلم در اختیار شبکه بهداشت قرار گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha