آیت الله دژکام:

نیروهای انقلابی برای موفقیت دولت جدید به صحنه بیایند

نیروهای انقلابی برای موفقیت دولت جدید به صحنه بیایند

به گزارش سراج24؛ آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز بیان کرد: مشکلاتی در برخی از شهرهای کشور ایجاد شد اما شاهد بودیم که با حضور به موقع نیروهای انقلابی و روحانیت این دعواها ختم به خیر شد و پایان یافت البته نباید فراموش کنیم که در تمامی مشکلات باید تمامی نیروهای انقلابی در صحنه حضور داشته باشند تا نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنیم البته با توجه به روحیه‌ای که در ایران اسلامی وجود داشته و آن نیز مقابله با ظالمان است این انتظار دور از ذهن نیست که باید به جنگ اقتصادی، تبلیغاتی و … دشمن رفته و به امید خدا پیروز خواهیم شد.

امام جمعه شیراز در ادامه با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب بیان کرد: رویدادهای مهمی در هفته پیش رو است که از جمله این رویدادها می‌توان به سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و بر اساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته مقرر شده تا در این هفته از مقام والای شهید محراب شهید دستغیب قدردانی و مراسم بزرگداشتی برای این عالم بنام برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه برخی از رویدادهایی که در شیراز رخ می‌دهد درخور سومین حرم اهل بیت (ع) نیست، ادامه داد: برخی از تصاویری که در شیراز دیده می‌شود درخور شیراز و سومین حرم اهل بیت نیست و باید نسبت به جلوگیری از این رخدادها اقدام کرد زیرا برخی از مواقع شاهد هستیم که حق مردم در جامعه ضایع شده و باید جلوی این گناهان گرفته شود.

آیت الله دژکام ادامه داد: کمتر از ۱۲ روز دیگر دولت جدید در کشور مستقر خواهد شد و دشمنان نظام در تلاش هستند تا فضای ملتهبی در کشور ایجاد کنند و به هر بهانه می‌کوشند تا از کوچک‌ترین حوادث، بحران بسازند.

به اعتقاد نماینده ولی فقیه در استان فارس دولت جدید باید توجه ویژه ای به حمایت از اقشار ضعیف جامعه، توجه به روستاها، مهاجرت از روستا به شهرها، مبارزه با فساد و جوانان داشته باشد.

وی در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته شیراز نیز تصریح کرد: با توجه به اینکه عید غدیر در پیش است باید فضای عمومی شهر و فعالیت‌های اجتماعی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که درخور جامعه اسلامی بوده و مصداقی برای سایر کشورهای اسلامی باشد.

او در ادامه خطبه‌های نماز جمعه یادآور شد: با توجه به اینکه در دهه ولایت و امامت قرار گرفته‌ایم فعالیت‌ها و توصیه‌ها باید به گونه‌ای باشد که مصادیقی برای ولایت پذیری و توجه به سیره عملی ائمه اطهار باشد این در حالی است که بزرگترین فرمانی که برای ولایت پذیری از سوی خداوند متعال صادر شده است امامت امام علی (ع) است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس عنوان کرد: تقوا و پرهیزکاری دو عنصر اساسی است که در اسلام به آن اشاره شده است و باید با تاکید بر این دو عنصر مهم در جهان اسلام به ولایت پذیری و توجه به امامت پرداخت تا جامعه اسلامی در مسیری قرار بگیرد که اهداف والای جهان اسلام در این جامعه محقق شود.

آیت الله دژکام تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که جامعه اسلامی باید به آن پاسخ دهد آن است که در این جامعه اسلامی با قرآن و عترت چه کردیم؟ اگر جامعه‌ای رفتار مناسبی با قرآن نداشته باشند به گفته پیامبر (ص) آن جامعه رو سیاه خواهند بود.

اخبار مرتبط

برخورد قانونی با هنجارشکنان صورت گیرد

جزئیات تازه از پرونده قاتل شهید رنجبر/ اعتراض به حکم صادره

امام راحل مردم سالاری را برخواسته از دین می دانست/دشمن می‌خواهد کاری کند ما نتوانیم خط امام حسین را از یزید تشخیص دهیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha