یادداشت؛

خوزستانِ پُر آب این روزها تشنه است

خوزستانِ پُر آب این روزها تشنه است

به گزارش سراج24؛ سیده فاطمه موسوی: اکنون خوزستان قهرمان همچون سال‌های دفاع مقدس دارای جمعیتی هشتاد میلیونی است که خواستار رسیدگی به معضل بی آبی در این استان هستند. مشکل بی‌آبی به دلایلی از قبیل خشکسالی حاکم بر کل کشور بوجود آمده که در کنار عدم مدیریت صحیح مسئولین استانی تبدیل به معضل آب در استان گشته است. 

دسترسی همه‌جانبه ایران به منابع آبی حتی آب شور باید فرصتی باشد تا مسئولین دولت آینده کارگروه‌هایی جهت بررسی و رفع مشکلات ناشی از بروز خشکسالی‌های اخیر تشکیل دهند،  از طریق کار کارشناسانه‌ی علمی و بر اساس محاسبات دقیق. اما از آنجاکه اقدامات کارشناسی نیازمند صرف مدت زمان طولانی هستند در این میان لازم است از راهکارهای تسکین‌بخش موقتی و کوتاه‌مدت غافل نبود، از قبیل اصلاح سیستم توزیع آب شرب از طریق نظام سقایی.

استانداری خوزستان نیازمند یک تیم جهادی و خوشفکر است که تا آخرین لحظه در کنار مردم عزیز و غیرتمند خوزستان بماند. در اینکه مسئولین و مدیران مربوطه در استان تاکنون به وظایف خود آنگونه که شایسته‌ی این مردم شریف است عمل نکردند شکی نیست اما آنچه که حائز اهمیت است لزوم حضور مسئولان کشوری، از جمله ریاست جدید قوه قضاییه، در استان و رسیدگی به اهمالکاری مسئولین استانی ضمن ابراز همدردی با مردم شهرها و روستاهای خوزستان عزیز است که می‌تواند تسکین‌بخش آلام خانواده‌های محروم این استان باشد؛ چراکه مجازات کوتاهی کنندگان علاوه‌بر بار حقوقی و اخلاقی دارای بار مثبت آموزشی است و گوشزد کردن این مسئله که نمیتوان با بی‌کفایتی مسئولیتی پذیرفت و در نهایت بدون پرداخت هیچ خسارت و غرامتی پست مربوطه را به شخص دیگر تحویل داد.

در این بین نیمه‌کاره رها شدن طرح‌هایی چون طرح عظیم غدیر به دلیل مشکلات بودجه‌بندی کشور نباید نادیده گرفته شود و ضمن تکمیل در کنار آن می‌توان به طرح‌هلی جدید همچون احداث نیروگاه‌های آب شیرین‌کن هسته‌ای و خورشیدی هم اندیشید.

اخبار مرتبط

آقای فروشنده

نیش زهرآلود «عنکبوت مقدس» بر قلب اسلام و ایران

متروپل؛ داغ مشترک این روزهای جامعه ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha