نشانه تقوا حسابرسی انسان از خود است

نشانه تقوا حسابرسی انسان از خود است

به گزارش سراج24، آیت‌الله سید محمد سعیدی صبح چهارشنبه در خطبه‌های نماز عید قربان که در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، با اشاره به اینکه حسابرسی از خود از آثار تقواست، گفت: در عید سعید قربان باید از خود حسابرسی کنیم و تا این کار را نکنیم خوبی و بدی ما مشخص نمی‌شود.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه انسان باید از تقصیرها توبه کند، تصریح کرد: امیرالمومنین در روایتی فرمودند که دنیا به اندازه خودش مشکلت دارد و اگر کسی سوظن هم داشته باشد اضطراب‌ها و ناراحتی‌هایش بیشتر هم می‌شود، کسانی که بد گمان هستند همیشه اشخاص را با چشم بد نگاه می‌کنند پس همیشه در خوف هستند.‌

وی ادامه داد: انسان با تقوا اجازه نمی‌دهد که با رفتار او دین و مذهبش زیر سوال رود افرادی که با اعمال خودشان سبب بدبینی به دین، انقلاب، مملکت و میراث شهدا می‌شوند خدمت به دشمن و خیانت به کشور کردند.

آیت الله سعیدی گفت: امروز وجود مقدس مهدی آل محمد (عج) امام و پدر ماست و باید مراقب باشیم کاری نکنیم که موجب رنجش امام و بعد از آن رهبری شویم.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت تصریح کرد: رهبری در پیام اخیر خود در مورد حج، برای ساختن آینده همه را به مقاومت دعوت کردند که این نشان از اهمیت مقاومت و ترویج این فرهنگ میان ملل اسلامی است.

اخبار مرتبط

آیت‌الله جوادی آملی: علم در غرب مُثله شده و حاصل آن جنایت و خونریزی است

حجت‌الاسلام شیرازی سخنران مراسم هشتم شهریور در ایلام است

مراسم شب‌های حرم مطهر بانوی کرامت در دهه دوم محرم اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha