تلفن همراه «برهم صالح»و پادشاه مراکش در فهرست جاسوس افزار«پگاسوس»

تلفن همراه «برهم صالح»و پادشاه مراکش در فهرست جاسوس افزار«پگاسوس»

به گزارش سراج24 به نقل از المیادین، رادیو رسمی و روزنامه لوموند فرانسه با انتشار یک گزارش فاش کرد که خط تلفن «محمد ششم» پادشاه مغرب و نزدیکان وی توسط بدافزار ساخت یک شرکت صهیونیستی فعال در حیطه فناوری اطلاعات موسوم به «پگاسوس» مورد جاسوسی قرار گرفته است.

بر پایه این گزارش، یکی از شماره تلفن‌های مندرج در فهرست اطلاعاتی این بدافزار متعلق به پادشاه مراکش بوده است و این در حالی است که ماه‌هاست مراکش نیز در زمره رژیم‌هایی قرار گرفته است که علی رغم اعتراض احزاب سیاسی و مردمی این کشور نسبت به برقراری روابط با رژیم صهیونیستی، اقدام به عادی سازی روابط با اسرائیل کرده است.

علاوه بر آن، این رسانه‌ها ادعا کرده‌اند که تلفن همراه «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه نیز در کنار تلفن «برهم صالح» رئیس جمهور عراق توسط این بدافزار ساخت شرکت اسرائیلی هک شده است.

گفتنی است که در پی افشا شدن رسوایی مربوط به استفاده گسترده دولت‌ها از جاسوس افزار ساخت اسرائیل برای رصد و دسترسی به اطلاعات محرمانه مخالفین خود، دفتر دادستان پاریس امروز صبح از آغاز رسیدگی به پرونده استفاده گسترده از این جاسوس افزار خبر داد.

به گزارش مهر، دفتر دادستان پاریس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که دادستان پایتخت فرانسه پرونده رسیدگی به استفاده از این جاسوس افزار اسرائیلی که توسط شرکت «ان اس او» اسرائیل ساخته شده را به جرم استفاده غیر قانونی از اطلاعات، نقض حریم خصوصی و فروش غیر قانونی این جاسوس افزار به جریان انداخته است.

گفته می‌شود دادستان پاریس این پرونده را بر اساس شکایت دو روزنامه نگار فرانسوی و تارنمای «مدیا پارت» این کشور به جریان انداخته است.

گزارش ۱۷ رسانه نشان می‌دهد جاسوس افزار این شرکت برای هک موبایل خبرنگاران، مقامات دولتی و فعالان حقوق بشر در سراسر جهان استفاده شده است.

شرکت صهیونیستی مذکور این اتهامات را رد و اعلام کرد محصولات آن فقط برای استفاده سازمان‌های اطلاعاتی و آژانس‌های مجری قانون جهت مقابله با جرایم و تروریسم ارائه شده است.

این در حالی است که سخنگوی آمازون در بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «هنگامی که متوجه این فعالیت شدیم، با شتاب وارد عمل شدیم تا زیرساخت و حساب‌های مرتبط با آن را حذف کنیم».

اخبار مرتبط

استفاده از جاسوس افزار پگاسوس برای تعقیب دو شاهزاده اماراتی

0 نظر

ارسال نظر

capcha