عطش حکومت مهدوی باید در جامعه اسلامی ایجاد شود

عطش حکومت مهدوی باید در جامعه اسلامی ایجاد شود

به گزارش سراج24ر، آیت‌الله محمدرضا ناصری پیش از ظهر یکشنبه در جلسه شورای سیاستگذاری پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد با اشاره به برگزاری جشنواره ملی مهدویت اظهار داشت: هدف تمامی این برنامه‌ها و جشنواره‌ها، آشنایی با وظایف یک منتظر واقعی است و اینکه جوانان و مردم با مسئله مهدویت آشنا شوند و اهمیت آن را بدانند.

وی افزود: اگر جوانی را در این راستا آگاه کردیم، زندگی او روند سالم و بهتری پیدا می‌کند بنابراین لازم است بستری فراهم شود که مقدمات این آشنایی فراهم شود و برگزاری جشنواره‌هایی نظیر جشنواره ملی مهدوی اثرگذار است و باید به نحوی عمل شود که محتواها، زمینه ساز تحقق حکومت حضرت مهدی (عج) باشد.

ناصری با اشاره به سخن امام خمینی (ره) در مورد مقدمه سازی برای ظهور عنوان کرد: امام معتقد بودند که ما حرکت امام عصر را آغاز کرده‌ایم و باید به نحوی اقدام کنیم که نسخه حکومت حضرت مهدی (عج) را پیاده کنیم.

امام جمعه یزد ادامه داد: رواج عدالت، تقویت مفاهیم عالی دینی، عشق خدمت به خلق خدا، عشق به قدم برداشتن در مسیر خدا، تحقق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه همه از مقدمات و زمینه‌های تحقق حکومت امام عصر (عج) است که همه ما را به سمت کمال الهی هدایت می کند.

وی تصریح کرد: امروز دنیای غرب انسان‌ها را به سمتی هدایت می‌کند که در آن مسیر برای حرکات شیطانی زمینه سازی می‌شود که حرکت مهدوی باید خلاف این و حرکت در مسیر قرب و کمال الهی است.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سه اصل تفکر، تعقل و تدین که همواره بر وجود آن در سیستم آموزشی تاکید کرده ایم نیز خود نشان دهنده وظایف یک منتظر واقعی است، اظهار داشت: درک مفاهیم جدید، تعهد، اتکا و ایمان و اعتماد به حق، همه از مفاهیمی است که اگر در افراد نهادینه شود، همه برای مشتاق حکومتی نظیر حکومت امام زمان (عج) می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: اگر افراد چنین نگاه و رویکردی داشته باشند، برای حکومت عدالت محور عطش پیدا می کنند و آنگاه محتواهای تولید شده می تواند بسیار اثرگذارتر باشد.

وی افزود: البته این محتواها باید توسط اساتید فن تدوین شود و باید از ظرفیت اساتید حوزه و دانشگاه و حتی هنرمندان در این مسیر استفاده شود زیرا دشمنان به شکل گسترده ای در حال تولید محتوا توسط افراد متخصص و اثرگذار خود هستند و در مسیر تخریب فرهنگ اسلامی، الفت، مهربانی، نیکوکاری و تمام ویژگی‌های خوب انسانی قدم بر می‌دارند.

ناصری تاکید کرد: باید به نحوی برنامه ریزی شود که حکایات، مقالات، کتاب‌ها و محتواهای تولید شده با موضوع مهدویت، ذهن جوانان و نوجوانان و اقشار مختلف مردم را به سمت تعالی هدایت کند تا به پیشرفت‌های بزرگ دست پیدا کنند.

وی با اشاره به اقدامات تدریجی دشمنان اسلام و تشیع برای تربیت و هدایت اذهان به سمت اهداف خود افزود: دست اندرکاران امر مهدویت نیز باید تربیت تدریجی مهدوی را در دستورکار خود قرار دهند.

در این جلسه همچنین گزارشی از اقدامات مهدوی سال ۹۹ و کسب رتبه دوم کشور فعالیت‌های مهدوی توسط استان یزد، تصمیم‌گیری در مورد جشنواره ملی مهدویت با عنوان تعلیم و تربیت مهدوی، ارائه برنامه های مشترک نماز و مهدویت در دستگاه‌های اجرایی و تنظیم تقویم جلسات ارائه شد.

در این مراسم همچنین حکم کمیته تبلیغات جشنواره ملی مهدوی به ریاست صدا و سیمای مرکز یزد، کمیته علمی با محوریت دانشگاه فرهنگیان و کمیته پشتیبانی با محوریت استانداری یزد توسط نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اعطا شد.

اخبار مرتبط

تبیین مفاهیم ولایت و مهدویت هدف نهایی واقعه غدیر است

تبلیغ دین و مهدویت در خطبه غدیریه تبیین می‌شود

واکنش صریح آیت الله مهدوی به پویش «فارس من»

0 نظر

ارسال نظر

capcha