موضوع حجاب و عفاف نیازمند نگاه راهبردی است

موضوع حجاب و عفاف نیازمند نگاه راهبردی است

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت الاسلام نورالله قدرتی در نشست هم اندیشی عفاف و حجاب به مناسبت گرامیداشت این هفته گفت: حجاب و عفاف دو اصل مهم در زندگی بشری به شمار می‌رود چرا که رعایت این الزامات دینی موجب می‌شود تا انسان از آسیب‌های اجتماعی دور بماند ضمن آنکه با رعایت دیگر شئون زندگی می‌تواند الگویی والا برای سایرین باشد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: دوقطبی کردن جامعه در زمینه حجاب و عفاف به صلاح نیست چون با این موضوع باید با نگاه راهبردی برخورد شود.

مقام ارشد قضائی استان قزوین با اشاره به اینکه دشمنان به لحاظ جایگاه بسیار مهم عفاف و حجاب سعی دارند به عناوین مختلف این نماد را کمرنگ یا از بین ببرند، گفت: امروز دشمنان قسم‌خورده فرهنگ ایران اسلامی وارد عمل شده و در غفلت محض برخی متولیان و مسئولین ذی‌ربط، با استفاده از عرصه‌های متنوع در ترویج فرهنگ برهنگی و مبارزه با گوهر ناب عفاف و حجاب به شدت در حال فعالیت و کار شبانه‌روزی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ وظیفه در زمینه عفاف و حجاب مشخص شده که تنها ۲۶ وظیفه برای دستگاه قضا و نیروی انتظامی است، افزود: امروز وظیفه تمام مسئولان است تا با اقدامات خویش مانع از گسترش فحشاء در کشور شوند.

وی گفت: حجاب به معنای واقعی کلمه مصونیت است و ارزش و شخصیت زیادی را به یک زن می‌دهد و به نوعی یک حریم و مرز برای همه است و در این زمینه باید تمامی دستگاه‌ها و مردم وارد میدان شوند.

اخبار مرتبط

برگزاری نمایشگاه ویژهٔ دفاع مقدس در پیاده‌راه سبزه میدان

علی غلامی برگزیده جشنواره تلاوت‌های مجلسی در قزوین شد

استمرار رزمایش کمک مؤمنانه نشان همدلی مردم استان قزوین است

0 نظر

ارسال نظر

capcha