رونمایی از واکسن های مختلف توسط پژوهشگران ایرانی

رونمایی از واکسن های مختلف توسط پژوهشگران ایرانی

به گزارش سراج24، سورنا ستاری بعد از ظهر سه‌شنبه در آئین افتتاحیه مرکز نوآوری تخصصی علوم انسانی دانشگاه شیراز بیان کرد: شکوهمند سازی شهرها یک واقعیت است که به زودی رخ خواهد داد از این رو بهتر است که دانشگاه‌های مرجع نظیر دانشگاه شیراز زمینه توسعه این فناوری را فراهم کند.

به گفته این مقام مسئول فعالیت‌های پژوهشی در حوزه فناوری باید توسط دانشگاه‌ها باشد تا دارای مرجعیت و کاربردی باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: این معاونت پتانسیل همکاری با تمامی دانشگاه‌های کشور از جمله دانشگاه شیراز را برای توسعه فعالیت‌های فناور محور در راستای بهبود اقتصاد، جامعه و غیره دارد تا اجتماع از برکات این همکاری بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: هزینه‌های بسیار زیادی در کشور در راستای ایجاد پژوهشکده ایجاد شده اما خروجی مناسبی نداشته است این در حالی است که یکی از پژوهشکده‌های خارجی موفق به تولید واکسن شده‌اند.

به اعتقاد ستاری نوآوری ارتباط مستقیمی با فعالیت طی ٢۴ ساعت دارد و اگر جوانی به صورت بیست و چهار ساعت فعالیت کند می‌تواند خالق و نوآور باشد این درحالی است که پارک‌های علم و فناوری در ایران نیز باید به گونه‌ای باشد که نسبت سرمایه گذاری دولتی به خصوصی یک به ١٠ باشد تا زمینه تولید، تجاری سازی و معرفی محصول در بازار فراهم و توسعه یابد.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: نیاز است سرمایه گذاری بخش خصوصی به سمت پژوهش سوق داده شود لازم به یادآوری است که یکی از پژوهش کده های داخلی موفق به تولید واکسن آنفولانزا شده و تا پایان سال نیز چند واکسن دیگر را تولید خواهد کرد.

او افزود: سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه فناوری می‌تواند زمینه تجاری سازی ایده‌ها را تسریع کرده و موجب شکوفایی اقتصادی شود.

اخبار مرتبط

۳۲۱۳ بیمار در مراقبت‌های ویژه

وزیر کشور: گام نخست مدیریت هوشمند کرونا از شنبه اعمال می‌شود

مردم فعلا به سفر نروند

0 نظر

ارسال نظر

capcha