نشاط و معنویت دو رکن اصلی زندگی مشترک

نشاط و معنویت دو رکن اصلی زندگی مشترک

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در مراسم جشن ازدواج دانشجویی که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، توجه به معنویت و آموزه‌های الهی را یک رکن اساسی در تحقق زندگی موفق زوجین دانست و اظهار کرد: توسل به ائمه اطهار (ع)، رعایت بایدها و نبایدهای الهی، معنویت و عبودیت پروردگار به زندگی انسان معنا می‌بخشد.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) همواره پس از جاری کردن خطبه عقد یک جمله کوتاه به زوج‌ها می‌گفتند که «بروید با هم بسازید.» این جمله بسیار معنای عمیقی دارد.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه سازش در زندگی مشترک یک اصل مهم است و از هرچیزی که با این «ساختن» منافات دارد باید پرهیز شود، گفت: یکی از لوازم مهم در ساختن با یکدیگر، انعطاف‌پذیری است، انعطاف‌پذیری چنان تأثیر مهمی بر زندگی دارد که بدون آن زندگی مشترک ناممکن است.

وی ضمن تشویق زوج‌های جوان به فرزندآوری و تعدد اولاد، بیان کرد: توصیه بنده به زوجین جوان این است که برای زندگی مشترک خود اصولی قرار دهید، از هرچیزی که به آن اصول آسیب می‌رساند پرهیز کنید.

مروی خاطرنشان کرد: نشاط و معنویت از اصول ضروری برای زندگی مشترک است که اگر به این اصول در زندگی مشترک آسیب برسد، به دنبال آن مشکلات دیگر نیز ایجاد خواهد شد، بسیاری از مشکلات زندگی مشترک در پی آسیب رسیدن به نشاط و معنویت در زندگی ایجاد می‌شود.

وی همچنین زوجین جوان را به دوری از تجمل‌گرایی، چشم و هم‌چشمی‌ها و در پیش گرفتن زندگی توأم با پاکیزگی، سادگی و صمیمیت توصیه کرد.

اخبار مرتبط

بررسی موضوعات اجتماعی در ازدواج

درخواست بیماران «MS» همدان: «نشاط» را از ما نگیرید، نگران‌ترمان نکنید

آمار ازدواج در هرمزگان رو به فزونی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha