امام جواد (ع) الگوی برتر تقوا و علم اندوزی برای نسل جوان است

امام جواد (ع) الگوی برتر تقوا و علم اندوزی برای نسل جوان است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده، پارسایی، علم و دانش و بخشندگی را از صفات بارز آن حضرت برشمرد و اظهار کرد: امام جواد (ع) با سرمایه معنوی خود که از سرچشمه ولایت مطلقه و الهام ربانی نشأت گرفته بود، احکام اسلامی را گسترش و به تعلیم و ارشاد اهتمام ورزید.

وی افزود: امام جواد (ع) توانست افزون بر رهبری جامعه اسلامی، در حوزه نظام امامت و ولایت به تبیین احکام الهی و آموزه‌های قرآنی به‌عنوان وظیفه اصلی و نیز تبیین نظام ولایی در حوزه سیاسی بپردازد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در بیان فضائل امام جواد (ع)، برکات مادی و معنوی و برخورد با منکرات را از ارکان اصلی زندگی امام جواد (ع) دانسته و به فرمایشی از امام رضا (ع) اشاره کرد که ایشان را با برکت ترین مولود نامیدند.

امام جواد (ع) منبع جود و سخا و مدافع واقعی انسانیت

حجت الاسلام جعفرزاده با اشاره به جوان بودن حضرت امام جواد (ع) در دوران امامت تصریح کرد: از ویژگی‌های والای امام جواد (ع) می‌توان به جوان بودن ایشان و تقوا و خویشتن داری در دوران جوانی، و بذل و بخشش و انفاق و نیز پرهیزکاری و مناعت طبع اشاره کرد.

وی بر ضرورت الگوگیری از سیره زندگانی آن حضرت تاکید کرد و بیان داشت: امام جواد (ع) همانند سایر ائمه الگوی کامل انسان مداری و نمونه بارز عبادت و بندگی بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با برشمردن ویژگی‌های رفتاری و اجتماعی آن حضرت ادامه داد: امام محمد تقی (ع) در برخورد با دوست و دشمن گشاده‌رو بود و همین عامل باعث جذب مخالفان و دشمنان امام به سوی ایشان می‌شد.

حجت الاسلام جعفرزاده بیان داشت: امام نهم شیعیان (ع) در مقابل مصائب و گرفتاری‌های روزگار به شدت شکیبا و بردبار بودند. آن حضرت در مقابل حوادث سخت و پیشامدهای ناگوار، هیچ‌گاه برآشفته و مضطرب نمی‌شدند بلکه با اتکال به خدای متعال به صبر و تحمّل روی می‌آوردند.

وی تاکید کرد: جوانان مشتاق اهل‌بیت (ع) باید از فرصت جوانی بهره گرفته و در مسیر کسب علم و دانش و معنویت قدم بردارند.

اخبار مرتبط

برگزاری «شب شعر میلاد کریم اهل‌بیت(ع)» در حرم مطهر رضوی

مبارزه با جریان جهالت و تکفیر از موضوعات جدی ماست/ اعزام ۴۰ هزار مبلغ به مناطق مختلف کشور با هدف جهاد تبیین +تصاویر

ضرورت استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج سبک زندگی اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha