کمک ارتش برای افزایش امکانات درمانی کرونا در سیستان و بلوچستان

کمک ارتش برای افزایش امکانات درمانی کرونا در سیستان و بلوچستان

به گزارش سراج24؛ امیر سرتیپ دوم موذنی رئیس اداره بهداشت و درمان نزاجا گفت: ۶ گروه ۵۰ نفره از کادر بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش در این بیمارستان مستقر شده اند و تا پایان شرایط سخت و بحرانی کرونا به مردم سیستان و بلوچستان خدمات ارائه خواهند داد.

امیر سرتیپ دوم موذنی با بیان این که ۵ مخزن اکسیژن ساز با ظرفیت‌های ۱۰، ۲۰ و ۳۰ تنی در بیمارستان‌های استان در سه حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر مستقر شده است، افزود: حدود ۱۰۰ هزار تست تشخیص کرونا نیز از دیروز برای غربالگری افراد مشکوک در سطح استان و روستا‌ها در نظر گرفته شده است.
همچنین امیر سرتیپ آریانفر معاون عملیات و اطلاعات نزاجا گفت: راه اندازی سه بیمارستان صحرایی در شهر‌های زاهدان، زابل و خاش، توزیع بسته‌های بهداشتی از جمله ماسک، مواد ضد عفونی کننده و اجرای زیرساخت‌های حوزه آبرسانی در روستا‌های شمال سیستان و بلوچستان از دیگر اقدامات نیروی زمینی ارتش در استان است.

دکتر سید محمد هاشمی شهری، رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم گفت: ساختمان شماره ۲ بیمارستان علی ابن ابی طالب ع به صورت جهادی توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تجهیز شد و در حال حاضر ۱۰۰ تخت ازمجموع ۳۲۰ تخت این بیمارستان قابلیت بستری سر ریز بیماران کرونا مثبت را دارد.

وی افزود دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در کنار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ارائه خدمات پزشکی، پرستاری و آزمایشگاهی را در این ساختمان انجام می‌دهند.

دکتر هاشمی شهری ادامه داد این بخش بحران با نام مقدس شهید دکتر هجرتی در ساختمان شهید حاج قاسم سلیمانی از امروز پذیرای بیماران کووید مثبت است.

اخبار مرتبط

دشمن با تمام قدرت و با هزینه‌های زیاد در حوزه جنگ نرم وارد شده است

پروژه ۳۱۲ واحدی «مهر ولایت ۳» افتتاح شد

کسب مدال طلای نجات غریق در رقابت نظامیان جهان توسط تیم ارتش ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha