قاری جوان، منتخب چهارمین جلسه ارتقاء قاریان ممتاز قرآن شد

قاری جوان، منتخب چهارمین جلسه ارتقاء قاریان ممتاز قرآن شد

به گزارش سراج24، چهارمین جلسه سیزدهمین دوره ارتقا قاریان ممتاز قرآن کریم، به صورت نیمه حضوری و مجازی و با برقراری تعامل دوسویه و برخط تصویری با قاریان شرکت کننده، به میزبانی شورای عالی قرآن برگزار شد.

در این جلسه ارتقا که با دبیری مصطفی یادگاری از قاریان ممتاز کشور همراه بود، سعید رحمانی و نصرت‌الله حسینی از استادان و داوران بین المللی به ارائه نکات فنی و مفاهیمی و تحلیل قرائت قاریان پرداختند.

سعید حاجیان از تهران به صورت حضوری، امین عبدی از کرمانشاه و امیرحسین رحمتی از گلستان با پخش تلاوت تصویری ایشان، قاریانی بودند که هرسه نفر آیات ۱۰۴ تا ۱۰۹ سوره یونس را از حفظ تلاوت کردند.

تلاوت امیرحسین رحمتی قاری ٢١ ساله گلستانی با کسب نصاب لازم به عنوان «تلاوت منتخب» چهارمین جلسه ارتقا در دوره سیزدهم معرفی شد.
در بخش دیگری از این جلسه، قسمت چهارم برنامه تصویری «آموزش تکیه‌های صوتی کلمات قرآن» با تدریس مهدی حسنی از اساتید کشورمان و مؤلف کتاب میزان القرائه پخش شد.

«جرعه‌ای از معرفت» برنامه دیگری است که با ایراد سخن توسط یکی از شخصیت‌های قرآنی همراه است. میهمان این برنامه محمدصادق علمی از استادان پیشکسوت قرآن کشور بود که در ارتباط تصویری با جلسه ارتقا به بیان نکاتی پرداخت.

ایشان در تکمیل مباحث خود در جلسات گذشته، سه ویژگی دیگر از ویژگی‌های یک قاری به عنوان کسی که در جایگاه رسول الله (ص) نشسته را بیان نمود. وی گفت: خوش قول بودن یکی از موارد مهمی است که باید توسط قاریان عزیز رعایت شود.

این استاد دانشگاه، دیگر صفت بایسته یک قاری که فضائل او را افزون می‌کند، فروتنی و تواضع عنوان کرد. این مدرس قرآن کریم، عدم مطالبه مادی قاریان در قبال تلاوت را ویژگی مورد توقع دیگری دانست که قراء قرآن باید به آن آراسته باشند.

وی ادامه داد: اگرچه میزبان وظیفه دارد قاری را به بهترین صورتی که می‌تواند تکریم کند اما برای یک قاری تالی پیامبر اسلام شایسته نیست که برای تلاوت مطالبه گری مالی داشته باشد. قاریان عزیز مطمئن باشند که خداوند متعال جبران می‌کند و نیاز مادی قاری ای که مناعت طبع داشته باشد و قانع باشد را به احسن وجه مرتفع می‌نماید.

پایان بخش این جلسه، قرائت دعای ختم قرآن به صورت ارتباط تصویری توسط داوود کریمی از قاریان ممتاز تهرانی بود.

لازم به توضیح است، سیزدهمین دوره جلسات ارتقا شورای عالی قرآن، روزهای چهارشنبه به صورت هفته در میان، دو ساعت پیش از اذان مغرب برگزار می‌شود و فیلم کامل جلسات با فاصله چند روز در صفحه مجازی شورا در تارنمای آپارات بارگزاری می‌شود.

اخبار مرتبط

رقابت 18 حافظ کل قرآن در دومین روز مسابقات قرآن استان تهران+عکس

برگزاری مسابقات استانی قرآن‌کریم در ۱۵ و ۱۶ شهریور ماه

نام‌نویسی طرح ملی تلاوت برای دومین‌بار تا 10 شهریور تمدید شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha