تحول فرهنگی جامعه در گروه احیای کارکردهای مسجد است

تحول فرهنگی جامعه در گروه احیای کارکردهای مسجد است

به گزارش سراج24، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در جلسه شورای تحول مساجد با بیان اینکه تحول فرهنگی جامعه در گرو احیای کارکردهای مسجد است، افزود: ️اگر بخواهیم در جامعه تحول فرهنگی رخ دهد حتماً باید مسجد احیا شود.

وی با تاکید براینکه هدف اول کارگروه امور مساجد هم باید احیای مساجد باشد ودر این رابطه باید دو اقدام انجام دهیم، افزود: شناخت داده‌ها و داشته‌های مسجد و دوم اجرای اقدامات لازم است زیرا ️مسجد باید به مردم جامعه عبادت تحویل دهد و تولیدات فرهنگی داشته و به‌روز باشد.

وی با بیان اینکه حضور امامت در مسجد اهمیت دارد تا برای یک محله امامت کند، گفت: مسجد باید امنیت محله را تأمین کند و مسجد باید خدمات گوناگونی به محله بدهد و صندوق قرض الحسنه و مجمع خیرین داشته باشد.

امام جمعه ساری، ️اقامه مراسم‌های مختلف و اعزام گروه‌های جهادی از جمله کارکردهای دیگر محله دانست و گفت: فعالیت کانون فرهنگی و پایگاه مقاومت در کنار هم ضروری است و ️باید برای مسجد راهبردهایی در مسیر رهنمودهای امامین انقلاب تعیین شود تا شاهد تحول در کارکرد مساجد باشیم و متناسب با شعار سال برای مسجد راهکار پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها تعریف کنیم.

اخبار مرتبط

احداث مسجد دارالسلام در بهشت معصومه(س) قم

اتمام عملیات مرمت گنبد مسجد امام اصفهان تا پایان سال

مسجد زین‌العابدین(ع) تخریب نمی‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha