رسالت اصلی دانشگاه‌ها آموزش، پژوهش و مسائل فرهنگی است

 رسالت اصلی دانشگاه‌ها آموزش، پژوهش و مسائل فرهنگی است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز شنبه در همایش «آموزش عالی استان کردستان گذشته، حال و آینده» که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه‌ها در کشور ما سه رسالت دارند که آموزش پژوهش و مسائل فرهنگی را شامل می‌شود.

وی افزود: نخبگان دانشگاهی و مراکز آموزش عالی کشور در حوزه آموزش و پژوهش موفقیت‌های چشمگیری دارند اما در مسائل فرهنگی این موفقیت‌ها زیاد به چشم نمی‌خورد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: کمبود دانشگاه‌های تخصصی در مناطق قومی یک چالش مهم در حوزه آموزش است که تاکنون تدبیری مناسب برای حل آن صورت نگرفته است.

پورذهبی افزود: رسالت اصلی دانشگاه‌ها آموزش، پژوهش و مسائل فرهنگی است که باید بر این اساس فعالیت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: کمبود منابع انسانی و عدم زیرساخت‌هایی مناسب همچون کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های تخصصی از معضلات موجود در مراکز دانشگاهی است که باید به صورت جدی برای رفع آنها برنامه ریزی شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان از قانون بومی گزینی به عنوان چالشی بزرگ در مناطق قومیتی کشور نام برد و گفت: این موضوع باعث شده تا افراد مستعد نتوانند در مراکز آموزش عالی برجسته کشور تحصیل کنند.

پورذهبی تصریح کرد: باید در خصوص تأمین زیرساخت‌ها در مراکز آموزش عالی در مناطق خاص قومیتی همچون کردستان شاهد توجه ویژه باشیم.

وی تجزیه گروه‌های دانشگاهی را یک آسیب عنوان کرد و گفت: این امر موجب تحمیل هزینه‌های مالی و هدر رفت منابع می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: باید پایان نامه‌های دانشگاهی به سوی امور کاربردی و تأثیرگذار در جامعه سوق داده شوند و موضوعات پایان نامه‌ها با مشکلات و معضلات کشور مرتبط باشند.

اخبار مرتبط

آمریکا فهمیده هرجا ایران باشد جایی برای حضور آنها نیست

روحانیون کردستان نقش مهمی در پیشبرد اهداف انقلاب ایفا کرده‌اند

روحانیون با حضور در خط مقدم جبهه‌ها نقش مهمی در پیروزی جنگ ایفا کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha