۳۱ واحد صنعتی خراسان جنوبی به چرخه تولید بازگشت

۳۱ واحد صنعتی خراسان جنوبی به چرخه تولید بازگشت

به گزارش سراج24؛ حامد حسن نژاد در نشست خبری اظهارکرد: ۵۳۷ واحد صنعتی در خراسان جنوبی وجود دارد که از این تعداد ۲۰۰ واحد تعطیل و نیمه تعطیل هستند.

وی عنوان کرد: مابقی صنایع استان فعال بوده اما ممکن است زیر ظرفیت واقعی در حال فعالیت باشند.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت ۱۱ واحد صنعتی بزرگ در استان تصریح کرد: ۱۸ واحد صنعتی متوسط و ۵۳۷ واحد صنایع کوچک هستند.

وی با بیان اینکه ۲۸۰ واحد صنایع معدنی در استان وجود دارد، ادامه داد: ۲۶ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت استان انجام شده است.

*رتبه اول خراسان جنوبی در تولید کنسانتره زغال سنگ

حسن نژاد میزان اشتغال استان در حوزه صنایع را ۱۲ هزار نفر اعلام کرد و گفت: خراسان جنوبی با تولید ۲.۴ میلیون تن کنسانتره زغال سنگ رتبه اول را در کشور دارد.

وی ادامه داد: در حوزه تولید کاشی و سرامیک با ۲۱ میلیون متر مربع رتبه دوم کشور و در تولید لاستیک خودرو با ۲۴ هزار تن رتبه چهار کشور را به خود اختصاص داده ایم.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از پرداخت هشت هزار و ۶۲۴ میلیارد ریال تسهیلات به صنایع استان در سال گذشته خبر داد و گفت: این تسهیلات به یک هزار و ۶۱۱ واحد صنعتی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه با کمک های دولت سال گذشته ۳۱ واحد تولید خراسان جنوبی به چرخه تولید بازگشته است، عنوان کرد: از این تعداد ۲۵ واحد در شهرک های صنعتی و ۶ واحد در خارج شهرک ها مستقر بوده اند.

حسن نژاد بیان داشت: برنامه ریزی های لازم برای بازگشت به چرخه تولید ۱۹ واحد صنعتی دیگر انجام شده که ۱۴ واحد در داخل شهرک ها مستقر هستند.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به رشد سه برابری جوازهای تاسیسی در استان طی سال گذشته اشاره کرد و افزود: همچنین رشد سه برابری سرمایه گذاری در پروانه های بهره برداری را داشته ایم.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha