دستگیری۹۶ نفر از مخلان اقتصادی و کشف ۷۰۰ میلیارد تومانی کالای قاچاق در«رعد ۴» مرزبانی ناجا

دستگیری۹۶ نفر از مخلان اقتصادی و کشف ۷۰۰ میلیارد تومانی کالای قاچاق در«رعد ۴» مرزبانی ناجا

به گزارش سراج24؛ سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا در برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» ضمن تشریح عملکرد مرزبانان اظهار داشت: مرزبانی نیروی انتظامی مسئولیت حراست و پاسداری از حدود و ثغور ایران اسلامی را برعهده دارد و در این مسیر مورد حمایت فرمانده معظم کل قوا و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح قرار دارد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به تصویب طرح جامع مرزبانی تصریح کرد: توفیقی شد که با نگاه عمیق فرمانده معظم کل قوا، طرح جامع مرزبانی به تصویب برسد؛ این طرح افتخاری بزرگ برای نیروی انتظامی، نیروهای مسلح و فرماندهی مرزبانی است.

سردار گودرزی به عملکرد مرزبانان در امر مبارزه با قاچاق مواد مخدر اشاره و بیان داشت: با تلاش مرزبانان در مرزهای خشکی، عرصه بر قاچاقچیان مواد مخدر تنگ شده و قاچاقچیان با استفاده از شگردهای متفاوت، ترانزیت مواد مخدر را به سمت مرزهای آبی و دریا سوق دادند که در این امر نیز ناکام ماندند.

وی با بیان اینکه عمده مرزهای کشور یک طرفه و توسط جمهوری اسلامی ایران کنترل و مدیریت می شود، گفت: کشور پاکستان برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در 490 کیلومتر از مرزهای مشترک اقدام به انسداد کرده که  موثر در مقابله با قاچاق مواد مخدر  و هرگونه ناامنی در مرزها خواهد بود.

سردار گودرزی افزود: عمده کشفیات مواد مخدر توسط مرزبانان با درگیری مسلحانه همراه بوده که مرزبانان در مقابل آنها جانانه ایستادگی کردند طبق آمار در سال گذشته، 132 تن انواع مواد مخدر در مرزها کشف کرد که از این حجم، 115 تن آن در مرزهای جنوب شرق (سیستان و بلوچستان) و با درگیری مسلحانه همراه بوده است.

وی از تقدیر مرزبانی توسط 
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد و گفت: در سال جاری نیز مرزبانان با تشدید اقدامات کنترلی در مرزها هم در معابر رسمی و هم غیر رسمی موفق به کشف حدود 30 تن انواع مواد افیونی شدند.

فرمانده مرزبانی ناجا تلاش مرزبانان را در امر تأمین امنیت مرزها و مبارزه با مواد مخدر جهادی دانست و تأکید کرد: در این مسیر مرزبانی نیاز به نقش مهم و تاثیرگذار رسانه و صدا و سیما دارد که در انعکاس فعالیت های سلحشورانه مرزبانان، ما را یاری دهند.

وی افزود: دشمن با توجه به ایفای نقش موثر مرزبانان در مرزها، اقدامات ناجوانمردانه در مرزها علیه مرزبانی دارند که از مردم می خواهیم قدردان مرزبانان باشند چرا که شبانه روز در تلاش هستند تا  امنیت توسعه یافته و پایدار را برای هموطنان خود فراهم کنند.

فرمانده مرزبانی به نقش موثر مرزبانان در تحقق شعار سال «تولید؛ پشتیبانی ها؛ مانع زادیی ها» پرداخت و ادامه داد: نیروی انتظامی در ابتدای هر سال برنامه های سالیانه خود را با نفس گرم ولایت تنظیم می کند و درسال جاری برابر تدابیر فرمانده نیروی انتظامی، مقابله با قاچاق کالا در اولویت پلیس و فرماندهی مرزبانی قرار دارد.

فرمانده مرزبانی ناجابا بیان این مطلب که با توجه به سودهای کلان، قطعاً در همه جای دنیا قاچاق کالا وجود دارد و ورود و خروج کالاها از طریق معابر غیر رسمی در مرزها صورت می پذیرد، تصریح کرد: در راستای حمایت از تولید داخلی، باید کیفیت محصولات داخل کشور افزایش پیدا کند تا با استقبال مردم از کالای ایرانی، شاهد قاچاق کالا در مرزهای کشور نباشیم.

وی گفت: در اجرای طرح عملیاتی رعد 4 مرزبانی در مرزها، توفیقات خوبی حاصل شد و مرزبانان طی عملیات های مختلف با توقیف 30 شناور باری و دستگیری 96 نفر از مخلان اقتصادی، 700 میلیارد تومان انواع کالای قاچاق را که عمدتا در داخل کشور تولید می شود کشف کردند.

فرمانده مرزبانی ناجا به مقوله قاچاق احشام در مرزها پرداخت و تصریح کرد: قاچاق احشام عمدتاً در مرزهای غرب کشور صورت می گیرد و مرزبانان در این مهم که احشام جزو سرمایه های دامی کشور محسوب می شود، نقش دارند و از خروج احشام از مرزهای کشور جلوگیری می کنند، در این راه دو نفر از همرزمان و بهترین نیروهای مرزبانی در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان در هورالعظیم به شهادت رسیدند که جا دارد یاد آنها را گرامی داریم.

اخبار مرتبط

کنترل ویژه در مرزها تا پایان انتخابات/ آغاز به کار قرارگاه مقداد

گروهبان دانایی‌فر زنده است

آخرین خبر از 5 مرزبان اسیر ایرانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha