خراسان جنوبی رکورددار حضور حداکثری در انتخابات

خراسان جنوبی رکورددار حضور حداکثری در انتخابات

به گزارش سراج24، ناصر خوش خبر ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مردم خراسان‌جنوبی آگاهانه و پرشور در انتخابات ۲۸ خردادماه شرکت کردند که برگرفته از باورها و فرهنگ انقلابی مردم این دیار بود.

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: تا الان خراسان‌جنوبی رتبه اول مشارکت را در سطح کشور براساس تعرفه‌های مصرفی داشته است و نرخ مشارکت به بیش از ۷۴ درصد رسیده که استان‌های دیگر فاصله بسیار زیادی با استان ما دارند.

خوش خبر با بیان اینکه رئیس جمهور منتخب نیز در خراسان‌جنوبی بیشترین رأی را آورده است، گفت: در برخی از شهرهای ما کار شمارش آرا به پایان رسانده و در سامانه جامع انتخابات بارگذاری کرده‌اند که آمار آن را نیز به هم استانی‌های عزیز تقدیم می‌کنیم.

وی اظهار کرد: در شهرستان بشرویه میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۷۵.۱۴ درصد و تعداد آرا مأخوذه نیز ۱۴ هزار و ۶۷۶ برگ رأی بوده است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در بین آرا مأخوذه صحیح نیز آقای ابراهیم رئیسی با ۱۲ هزار و ۴۱۷ رأی بیشترین آرا را داشته و بعد از آن آقای همتی ۶۲۷ رأی، آقای قاضی زاده هاشمی ۵۰۲ رأی و آقای رضایی میرقائد ۴۴۶ رأی را کسب کردند.

نتایج شوراهای بشرویه

خوش خبرگفت: در انتخابات شوراهای شهر بشرویه نیز تعداد برگ‌های رأی مأخوذه ۸ هزار و ۴۵۶ رأی بوده است که از این میان آقای حسین شاکری چهار هزار و ۱۱۶ رأی، آقای محمدرضا وکیل‌زاده دو هزار و ۶۳۹ رأی، آقای علی قلیان دو هزار و ۵۴۴ رأی و آقای محمد اسماعیلی اول نیز دو هزار و ۱۸۵ رأی و خانم مطهر زیبائیان نیز هزار و ۹۲۶ رأی را به دست آوردند.

وی اظهار کرد: در شهر ارسک نیز تعداد آرا مأخوذه برای انتخابات شوراها هزار و ۸۲۱ رأی بوده است که در این بین آقای علی ارزه گر با هزار و ۱۴ رأی، آقای احسان آخوند زاده با ۸۸۷ رأی، آقای محمد علی کوهی با ۷۶۲ رأی، آقای مهدی رجبی با ۷۰۰ رأی و علی رستمیان با ۶۳۲ رأی بیشترین آرا را به خود اختصاص دادند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: همچنین آقایان غلامرضا رحیم کریمی با ۵۳۳ رأی، مهدی زمانی با ۴۹۹ رأی و غلامرضا عزیزی با ۴۱۳ رأی به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

آمار مشارکت در سرایان

خوش خبر اظهارکرد: در شهرستان سرایان نیز در انتخابات ریاست جمهوری ۶۸ هزار و ۱۲۱ رأی داشته‌ایم که میزان مشارکت نیز ۶۸ هزار و ۱۱۲ رأی بوده است.

وی بیان‌کرد: در این شهرستان آقای رئیسی ۱۴ هزار و ۲۴۷ رأی، آقای همتی هزار و ۱۲۲ رأی، آقای محسن رضایی میرقائد ۸۶۷ رأی و آقای قاضی زاده هاشمی نیز ۵۸۰ رأی را به خود اختصاص داده است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: در انتخابات شوراهای شهر نیز شهر آیسک از دو هزار و ۸۶۳ رأی آقای مجید علمدار هزار و ۹۱۰ رأی، آقای حسین روحی هزار و ۷۹۲ رأی، آقای غلامرضا آجری هزار و ۵۱۵ رأی، آقای جواد حاتمی هزار و ۴۵۲ رأی و آقای منصور بنی اسدی نیز هزار و ۲۱۳ رأی را کسب کردند.

خوش خبر اظهارکرد: آقایان حسین کبیری با هزار و ۶۳ رأی، مسعود نظریان پور با ۸۸۷ رأی و حسین صنعتی نیز با ۸۰۹ رأی به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

نتایج شوراهای سرایان

وی با بیان اینکه در انتخابات شوراها در شهر سرایان نیز پنج هزار و ۷۵۴ رأی أخذ شده است، بیان‌کرد: از این میان آقای جواد زینبی سه هزار و ۵۵۰ رأی، آقای سعید مظفری دو هزار و ۶۷۹ رأی، خانم رقیه میر فرح هزار و ۹۶۱ رأی، آقای محمد حسن تیمور هزار و ۸۴۱ رأی و آقای امیر اصغری نیز هزار و ۶۳۰ رأی را به دست آوردند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی گفت: آقای احسان شوقی با هزار و ۳۴۵ رأی، آقای حسین مقیمی با هزار و ۱۰۱ رأی و آقای علی هادی نیا با ۸۲۴ رأی به عنوان اعضای علی البدل برگزیده شدند.

خوش‌خبر اظهار کرد: در شهر سه قلعه از بین دو هزار و ۳۳۳ رأی آقای جعفر کریمی سه قلعه هزار و ۵۰۹ رأی، آقای غلامرضا شهسواری با ۷۶۶ رأی، آقای مهدی هاشمزئی با ۷۵۷ رأی، آقای ابراهیم نوذری با ۶۳۶ رأی و آقای امین حسینیان نیز ۵۷۹ رأی را به دست آوردند.

اخبار مرتبط

تعدادی از قوانین انتخاباتی در آینده نزدیک تغییر می‌کند

برگزاری همایش ناظرین عضو شبکه بازرسی و نظارت بر انتخابات دورود

کمک یک میلیارد و ۲۰۰ میلیونی به جشن گلریزان در خراسان جنوبی

0 نظر

ارسال نظر

capcha