امام جمعه اهل سنت پاوه:

انتخابات پیش روی ریاست جمهوری اهمیتی مضاعف در داخل و خارج کشور دارد/ انتخاب من «آیت‌الله رئیسی» است

انتخابات پیش روی ریاست جمهوری اهمیتی مضاعف در داخل و خارج کشور دارد/ انتخاب من «آیت‌الله رئیسی» است

به گزارش سراج24؛ ماموستا قادری در نشستی که به دعوت "دفتر امام جمعه پاوه" و با حضور جمعی از علماء و معتمدین شهرستان پاوه و با موضوع انتخابات پیش رو در مسجد قباء این شهر برگزار شد؛ به اهمیت موضوع انتخابات و تعیین وکیل توسط مردم از طریق صندوق رأی اشاره و اظهار داشت: تعیین وکیل برای پیگیری مطالبات مردم در همه ادوار تاریخ دارای اهمیت بوده و مهم‌ترین وظیفه وکیل هم دفاع از موکل است.

امام جمعه پاوه با اشاره به انتخابات مختلف برگزار شده در کشور در چهار دهه از عمر نظام اسلامی، گفت: به نظر می‌رسد برخی از وکلای قبلی تعیین شده توسط مردم در جایگاه‌های مختلف، کمتر از حقوق موکلین خود دفاع کرده‌اند و اگر دفاعی  هم کرده باشند با توجه به مشکلات عدیده جامعه، این امر کمتر مشهود است.

امام جمعه پاوه با اشاره به اینکه در بیش از چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی، در همه انتخابات‌ حضور داشته، تصریح کرد: در ادوار گذشته مردم را به صورت عمومی به حضور در انتخابات دعوت کرده‌ام ولی این دومین بار است که برای این امر مهم به صورت خصوصی به شهروندان زحمت می‌دهم.

ماموستا قادری افزود:این انتخابات با انتخابات‌ گذشته خیلی متفاوت است، و اهمیتی مضاعف هم در داخل و هم در خارج از کشور دارد لذا حضور در انتخابات 28 خرداد بسیار مهم است و توقع از مردم ایران و بخصوص مردم کرمانشاه و مناطق کردنشین و اورامانات و پاوه حضوری فعال و سبز در این عرصه است.

امام جمعه پاوه انتخاب اصلح را نیز مهم برشمرد و افزود: از میان این 7 نامزد، جناب آقای آیت‌الله رئیسی، بر ما و اهل سنت کرمانشاه به ویژه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی حق دارد، چرا که به پاوه تشریف آورده و از نزدیک با مردم این شهر گفت‌وگو کردند و مشکلات را بی‌واسطه از زبان مردم شنیدند.

وی با اشاره به اینکه رأی خود را به نام آیت‌الله رئیسی به صندوق خواهند انداخت، خاطر نشان کرد: از مردم شریف مناطق کردنشین بویژه مردم شریف کرمانشاه، برادران و خواهران اهل سنت و مردم نجیب پاوه و اورامانات دو توقع دارم، نخست آنکه در انتخابات حضوری فعال داشته باشند و دوم به جناب آقای آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رأی بدهند.

امام جمعه پاوه در پایان خطاب به مردم پاوه و اورامانات، گفت: بنده به عنوان خدمتگزار مردم این دیار این توصیه ها را به مصلحت شما می‌دانم

اخبار مرتبط

خراسان شمالی دومین استان پایبند به مشارکت در انتخابات

شورای نگهبان صحت انتخابات میان‌دوره‌ای آستانه اشرفیه را تایید کرد

تشکر آیت‌الله جنتی از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

0 نظر

ارسال نظر

capcha