مراسم جشن دهه کرامت در گرجستان برگزار شد

مراسم جشن دهه کرامت در گرجستان برگزار شد

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم جشن فارغ‌التحصیلان دانشگاه المصطفی و دهه کرامت با حضور اکبر قاسمی، سفیر و حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی کشورمان در سالن اجتماعات مسجد امام حسین (ع) در شهر مارنئولی گرجستان برگزار شد.

این مراسم با حضور حسن یوسف زاده، رئیس نمایندگی المصطفی در گرجستان و شیخ رامین ایگیدوف، رئیس اداره مسلمانان گرجستان و جمعی از طلاب و روحانیون مسلمان گرجستان برگزار شد.

یوسف زاده گزارشی از روند فعالیت‌های آموزشی و علمی دانشگاه المصطفی در گرجستان ارائه کرد و سپس قاسمی سفیر کشورمان، حاج رامین ایگیدوف رئیس اداره مسلمانان گرجستان، مدیر مدرسه حوزه علمیه حضرت امام رضا (ع) و مدیر مدرسه علمیه جامعه الزهرا (س) در شهر مارنئولی در زمینه ویژگی‌ها و وظایف طلاب دینی، فلسفه دهه کرامت، ضرورت ترویج معارف اسلامی و سیره و فرهنگ اهل بیت (ع) و الگو گرفتن از منش حضرت فاطمه معصومه (س) و امام رضا (ع)) در زندگی سخنرانی کردند و در ادامه مدارک فارغ‌التحصیلان اعطا شد و پس از شرکت در نماز جماعت ظهر و عصر، مراسم با پذیرایی به پایان رسید.

اکبر قاسمی، سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک فرارسیدن ولادت باسعادت حضرت معصومه (سلام الله علیها) گفت: دهه کرامت بهترین فرصت خودسازی برای جوانان بویژه دختران و پسرانی است که با تاسی از شخصیت متعالی و الگویی حضرت فاطمه معصومه (س) و امام رضا (ع) در راه کمال، علم آموزی و سعادت الهی گام بردارند.

سفیر کشورمان با اشاره به جایگاه دین و علم آموزی در اسلام، به نقش طلاب المصطفی و روحانیون در صیانت از آرمان‌ها و ارزشهای دینی در جامعه گرجستان پرداخت و در ادامه به ادامه تحصیل طلاب و ضرورت آموزش زبان گرجی در نمایندگی المصطفی برای برقراری ارتباط مسلمانان با مردم گرجستان بویژه مسلمانان گرجی زبان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

مراسم جشن دهه کرامت در گرجستان برگزار شد

وزارت علوم و دولت پاسخ‌گوی رانت علمی و آموزشی «حسین فریدون» باشند

ملکه محبوب ناصرالدین شاه+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha