تحلیلگر سیاسی:

کم تحرکی دولت در دو دوره ریاست جمهوری فاصله طبقاتی را به شکاف طبقاتی تبدیل کرده است/افراد جامعه در انتخابات شرکت کنند

کم تحرکی دولت در دو دوره ریاست جمهوری فاصله طبقاتی را به شکاف طبقاتی تبدیل کرده است/افراد جامعه در انتخابات شرکت کنند

به گزارش سراج24؛ ناصر ایمانی تحلیلگر سیاسی در گفتگوی اختصاصی با سراج24 با انتقاد از عملکرد ضعیف دولت در سالهای اخیر گفت : بی تحرکی و بی مسئولیتی مسئولین دولتی نا امیدی را در جامعه رواج داده و این باور که رای ندهیم بهتر است را در اذهان بوجود آورده که مهم است، افراد جامعه بدون تاثیر پذیری از این بحث، در انتخابات شرکت و هر فردی که مدنظر خود دارد را انتخاب کند.

وی ادامه داد: بحث نخست و مهم همین حضور است و بعد از ان انتخاب فرد اصلح می باشد. چرا که فرد قوه تشخیص دارد و نیاز به این نیست که گفته شود چه کسی اصلح است و چه کسی نیست.

ایمانی افزود: در دو دوره گذشته همه طبقات به رئیس جمهور فعلی کشور رای دادند اما بیشتر اقبال طبقات بالای جامعه به آقای روحانی بود چرا که وی وعده هایی دادند که مورد توجه آنان قرار گرفت.

وی ادامه داد: حالا با پایان دولت سوال از آنان این است که اکنون به آنچه وعده داده شد عمل کردند!؟ وعده های اقتصادی محقق و به بهره برداری رسید؟ تحریم ها شکسته و گشایش اقتصادی شکل گرفت؟

ایمانی کم تحرکی مدیران عالی رتبه و استفاده نکردن از ظرفیت های گوناگون، از سرمایه نیروی انسانی گرفته تا سرمایه های مالی را دلایل به بن بست خوردن دولت در تحقق وعدهای خود دانست.

او گفت: این کم کاری ها بر اقتصاد کشور تاثیر مستقیم داشته و فاصله طبقاتی را به شکاف طبقاتی تبدیل کرده. 

وی افزود: اگر به آمارها نگاه کنیم بیانگر این است که کشور به دو طبقه غنی و ضعیف تبدیل شده و با پیوستن طبقه متوسط به طبقه ضعیف هفتاد درصد جامعه زیر خط فقر قرار دارند. 

او ادامه داد: این شرایط کار را برای دولت بعد سخت تر میکند تا بتواند خط فقر را از بین ببرد

ایمانی با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی بر دیگر جنبه ها مثل طبقات فرهنگی و اجتماعی نیز تاثیر گذار است گفت: در اجتماع شاهد این هستیم که نسل جوان با مشکلات اقتصادی روبروست که باعث سرخوردگی، واگرایی و نامیدی در آنان شده و در ادامه بر مسائل فرهنگی نیز تاثیر داشته و باعث بی رقبتی و پوچ گرایی شده است. 

او افزود: این شرایط نه تنها واگرایی نسبت به حاکمیت رو در پی داشته، بلکه بر فلسفه هستی و وجود معنوی هم تاثیر گذاشته است. 

این تحلیلگر سیاسی در پایان گفت: حضور در انتخابات بسیار مهم است و این شرایط را بهتر می کند و اقتدار را قوی و اختیارات برای بهبود سطح زندگی را بالا می برد.https://seraj24.ir/

اخبار مرتبط

در سیاست خارجه الویت منافع ملی و عزت کشور باشد/دولت تدبیر و امید با تمرکز بر برجام، هم اکنون با فرسایشی شدن مذاکرات رو برو شده است

سلیمی‌نمین: آل‌سعود مکمل صهیونیست‌ها است

0 نظر

ارسال نظر

capcha