بانوان برای افزایش مشارکت در انتخابات پای کار بیایند

بانوان برای افزایش مشارکت در انتخابات پای کار بیایند

به گزارش سراج24، محمد قمی بعد از ظهر امروز در جشن روز دختر که در جریان سفر وی به استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: دختران و زنان انسان‌های مهمی در معادلات عالم هستند، این افراد سرنوشت جوامع انسانی را تعیین می‌کنند.

وی با بیان اینکه تربیت و انسان‌سازی کار زنان است، افزود: با توجه به اهمیت فردا و تربیت و انسان‌سازی، زنان دارای اهمیت بوده و تاریخ بیانگر اهمیت زن و نقش آن در جامعه و پیشرفت کاروان جامعه بشری است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: هرچقدر که زندگی مهم است بانوان در جامعه مهم هستند، زیرا که معنویت، اخلاق و خلاقیت همگی در وجود زن بوده و خداوند اساساً زن را مظهر لطافت، مهربانی و عاطفه آفریده است.

قمی با بیان اینکه زنان علاوه بر صفات فوق، دارای شجاعت و نماد غیرت هستند، گفت: این غیرت در تاریخ کرمانشاه به وضوح دیده می‌شود، البته این موضوع در تمامی مکاتب وجود داشته اما در مکتب حضرت امام خمینی (ره) دلایل متعددی برای جدی گرفتن خانم‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: نقش‌هایی که از خانم‌ها خواسته شده جای دیگری نیست و این جایگاه ویژه زن در مکتب امام خمینی (ره) برگرفته از مکتب اسلام بوده و ریشه دار است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه زنان همچون حضرت زینب (س) می‌توانند در معادلات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جامعه تأثیرگذار باشند، بیان کرد: در مکتب امام خمینی (ره) علاوه بر اینکه زنان باید گفتمان بسازند، زنان رهبر جامعه عنوان شدند که این موضوع را برخی آقایان و حتی برخی خانم‌ها قبول ندارند.

قمی افزود: رهبری خانم‌ها یعنی باید سر بزنگاه جامعه را مدیریت کرده و گره‌ای که به دست دیگران باز نمی‌شود را باز کنند، در این صورت است که دیگران به خانم‌ها و رهبری آن‌ها اعتقاد پیدا می‌کنند.

وی گفت: یکی از بزنگاه‌هایی که می‌تواند رهبری خانم‌ها را نشان دهد، تلاش برای افزایش مشارکت در انتخابات و تأثیرگذاری خانم‌ها در این امر است در واقع انتخابات می‌تواند آغاز فعالیت‌های بانوان باشد.

قمی با بیان اینکه خانم‌ها می‌توانند موج و حرکتی برای افزایش مشارکت در انتخابات به وجود آورده و ذهنیت جامعه را در مورد توانایی‌های خودشان اصلاح کنند، ادامه داد: بانوان باید سر بزنگاه رهبری و پیشوایی خود را نشان داده و در واقع در این امتحان سخت بانوان می‌توانند با سربلندی بیرون بیایند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران حرم بوده و بانوان مدافعین حرم هستند، بیان کرد: بانوان باید جلوتر از سایر افراد برای مشارکت در انتخابات قرار گرفته و سکون را از بین ببرند، اگر ثمرات حضور مردم و مستضعفان در جامعه را که دچار مشکلات زیادی هستند را به مردم برای رفع گرفتاری‌هایشان نشان دهند، قطعاً مشارکت در انتخابات بالا می‌رود.

وی با بیان اینکه باید بیش از پیش خانم‌ها در حل مشکلات بزرگی همچون مسائل سیاسی جدی گرفته شوند، گفت: خود دولت باید برخی از آسیب‌های جامعه که حتی متوجه خانم‌ها است، را با محوریت مردم حل کند.

به گفته رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، خانم‌ها در موارد مختلفی همچون کرونا و مواسات گره گشایی کرده و از نفوذ خود استفاده کردند، لذا باید از این فرصت برای روزهای منتهی به انتخابات استفاده کرده و خانم‌ها را در زمینه تبلیغات برای افزایش مشارکت در انتخابات جدی گرفت.

وی با بیان اینکه حضرت معصومه (س) نشان دهنده تأثیر زن در جامعه است، افزود: با توجه به زندگی نامه این بزرگوار متوجه می‌شویم که به اشتباه زن را آنطور که باید جدی نگرفتیم.

اخبار مرتبط

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

خانواده شهدا در پیامرسانی سیره و اهداف شهدا وظیفه سنگینی دارند

دولت انقلابی دست جریان نفوذ را قطع می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha