سعید جلیلی: با نمایش نمی‌توان کشور را اداره کرد

سعید جلیلی: با نمایش نمی‌توان کشور را اداره کرد

به گزارش سراج24، سعید جلیلی در برنامه گفت‌وگو با مردم استان اردبیل که از شبکه سبلان پخش شد، اظهار کرد: با نمایش نمی‌توان کشور را اداره کرد و ما نه تنها برای اداره بلکه جهش کشور برنامه داریم.

وی افزود: برای آغاز جهش در کشورمان حتما باید در ۲۸ خردادماه کلیه آحاد مردم در پای صندوق‌های رای حاضر شوند و به جوانان توصیه اکید دارم که توانمندی‌های استان‌ خود را به خوبی شناسایی کنند.

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری به ظرفیت‌های استان اردبیل نیز تاکید کرد و گفت: استان اردبیل در حوزه دامپروری، کشاورزی منابع پایدار آبی و بسیاری از موارد دیگر یک استان بسیار غنی بوده و جهش ایران منوط به جهش اردبیل است.

جلیلی ادامه داد: استان اردبیل با کشور جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد و استان اردبیل باید یکی از دروازه‌های صادراتی به کشور‌های منطقه شمالی کشورمان باشد.

وی در خصوص وضعیت کشت و صنعت مغان نیز بیان کرد: همکاران حاضر در استان اردبیل به شکل دقیق و تخصصی موضوع کشت و صنعت مغان را تحت نظر داشتند و بررسی کردند و در رابطه با این موضوع راه حل‌های جامع و عملی بدون هیچ چشم‌داشتی در اختیار مسؤولان استانی قرار گرفت.

جلیلی تصریح کرد: در کشورمان عموما دو تفکر وجود دارد؛ به عنوان مثال در رابطه با کشت و صنعت مغان تفکری وجود دارد که این مجموعه پر توان و ارزشمند را واگذار کنیم؛ یا به سرانجام درست می‌رسد یا نخواهد رسید و در هر صورت فرقی نمی‌کند فقط رفع تکلیف شود.

وی افزود: تفکر دیگری وجود دارد؛ که می‌گوید می‌توان با مدیریت و نظارت‌های لازم در حوزه کشت و صنعت مغان منجر به اشتغال‌زایی ارز آوری و افزایش صادرات شود و این مجموعه بسیار ارزشمند می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها به کشورمان کمک بسزای داشته باشد.

 

اخبار مرتبط

اثر افزایش دستمزد بر تورم به لحاظ علمی در ایران اثبات نشده است/تدوین بسته تشویقی در مراحل پایانی قرار دارد

اگر بودجه به درستی صرف شود مشکلی باقی نمی‌ماند

تولید ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha