جایگاه تبیینی هیئت نباید نادیده گرفته شود

جایگاه تبیینی هیئت نباید نادیده گرفته شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سیف‌الله صرامی شب گذشته در سلسله نشست فعالان فرهنگی استان قزوین که در شبستان امیرالمومنین (ع) برگزار شد اظهار کرد: مسئله‌ای که امروز دغدغه نیروهای انقلابی است در زمان حضرت علی (ع) نیز مطرح بوده‌است و افراد ولایی با گروه‌های متفاوتی مواجه بودند.

مسئول مرکز مطالعات راهبردی فقه حکومتی اذعان کرد: گروه اول کسانی که نمک می‌خوردند و نمکدان می‌شکستند و گروه دوم نیز خشک مقدس‌ها و مذهبی‌نماهایی هستند که دریچه ذهن خود را رو به واقعیت‌ها بسته‌اند که با این افراد باید با قرآن صحبت کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه برای ترویج سنت اهل بیت در ابتدا باید آنها را بشناسیم ابراز کرد: کلام امیرالمومنین از گذشته تاکنون همچنان در جهان زنده است و اگر بنا باشد یک جای جهان دغدغه حکومت امام را داشته باشد و به دنبال ظهور باشند و از جان بگذرند همین مرز و خاک است.

وی با اشاره به اینکه امام زمان (ع) ولی حکومت است و تعیین و تکلیف می‌کند گفت: ولی فقیه جانشین امام زمان (ع) است چرا که خود امام در نهج‌البلاغه بیان می‌کند که بجا ترین فرد را برای ادامه دادن امر ما کسی است که امر ما را بشناسد و ارتباط آن با ائمه بیشتر باشد.

این مسئول ابراز کرد: تمام کسانی که به بهانه کار مذهبی نصرت امام را ترک کردند و سبب تأخیر در امر ظهور شدند در مشکلات به وجود آمده شریک و مقصر هستند.

وی گفت: امیرالمومنین (ع) دو تکلیف را برای یاری خود مطرح می‌کنند که اولین گام خودسازی است و انسان باید در ابتدا به جلوه انسانی پی ببرد که این مسئله یک تکلیف فردی است اما تکلیف دوم که یک تکلیف اجتماعی تلقی می‌شود تواصی است‌.

وی تصریح کرد: در تواصی باید با صبر و حوصله با مردم گفتگو کرد و برای رفع مشکل مردم کوشید که اگر بتوانیم یک نفر را به حکومت وصل کنیم رسالت خود را بجا آورده‌ایم.

حجت الاسم صرامی تاکید کرد: خصلت بنی‌امیه در این بود که مشکل ایجاد کند تا مردم با ولی مشکل پیدا کنند و در حال حاضر نیز هستند کسانی که مشکل ایجاد می‌کنند تا مردم نسبت به ولی فقیه مسئله پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه ما یاری ولی فقیه و پرهیز از سکوت است افزود: برای یاری ولی باید با صبر و حوصله به صحبت با مردم پرداخت. گام دوم حسن تعاون و کمک کردن است که باید در هئیات، سخنرانی‌ها و سایر اماکن تجلی پیدا کند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات در حکم بیعت را دارد ابراز کرد: کاهش مشارکت در انتخابات به این معناست که دشمنان به این گمان می‌کنند که مردم پشت ولایت و با ولایت نیستند و این مسئله سبب می‌شود تا دشمنان برای ما تصمیم بگیرند.

این مسئول با توجه به اینکه آمار مشارکت مهم‌تر از انتخاب فرد اصلح است عنوان کرد: ما نسبت به نصرت امام باید جوابگو باشیم و باید تمام و کمال برای مشارکت مردم بکوشیم که ذیل آن باید دل مردم را با ولایت گره بزنیم و همراه مردم باشیم.

وی با توجه به اینکه گره خوردن دل مردم با اهل بیت از طریق هیئت یکی از راه‌های تبلیغ است ادامه داد: وظیفه ما در هیئت بکارگیری تمام ظرفیت‌ها برای تبیین شرایط برای مردم بنا به شرایط خودشان است و نباید جایگاه تبیینی هیئت را نادیده گرفت.

حجت‌الاسلام صرامی افزود: باید از ظرفیت عینی برای نصرت ولی استفاده کرد چنانچه که امروز حاج قاسم در میان مردم محبوبیت دارد باید از ظرفیت ایشان برای تبیین انقلاب استفاده کرد زیرا زمانی که مردم با شخصیت حاج قاسم و ولایی بودن ایشان آشنا می‌شوند با خود ولایت نیز آشنا خواهند شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه افراد متعددی در صحنه انتخابات هستند بیان کرد: بعد از حل شدن مسئله مشارکت حداکثری به جای اینکه از مردم بخواهیم به چه کسی رأی دهند از انها بخواهیم به چه کسانی رأی ندهند و سپس از مردم بخواهیم در بین افراد خوب به چه کسانی رأی دهند که در اینجا نزدیک‌ترین فرد به رهبر یا به تعبیری دیگر عالم‌ترین فرد به گفتمان انقلاب و توانمندترین فرد به اجرای آن را معرفی کنیم.

اخبار مرتبط

مردم به نذورات فرهنگی روی بیاورند

موضوع حجاب و عفاف نیازمند نگاه راهبردی است

سرپرست معاونت اداری و مالی سازمان تبلیغات اسلامی منصوب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha