ایجاد شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در لرستان

ایجاد شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در لرستان

به گزارش سراج24، محمد رزم امروز سه شنبه در نخستین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی با اشاره به اینکه امیدواریم همه عوامل اجرایی و نظارتی در راستای برگزاری باشکوه انتخابات بسیار مهم و سرنوشت ساز امسال، به وظایف خود عمل کنیم، اظهار داشت: امیدواریم انتخاباتی با حضور حداکثری و در کمال آسایش، آرامش، سلامت و امنیت و بی طرفی برگزار کنیم.

برخورد با مدیرانی که از امکانات دولتی به نفع یا علیه کاندیدای خاصی استفاده کنند

وی با بیان اینکه بخش نامه مرتبط با پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در هر انتخابات از سوی قوه قضائیه صادر و در سطح استان و شهرستان‌ها اجرایی می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در راستای این بخش نامه با جمع آوری اخبار و اطلاعات جرایم و تخلفات کاندیداها، هواداران کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا، مدیران و … رسیدگی کنیم.

رئیس کل دادگستری لرستان خاطرنشان کرد: نیت و هدف اصلی بر پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات است و امیدواریم بتوانیم از بروز اینگونه تخلفات انتخاباتی پیشگیری کنیم.

رزم با بیان اینکه کمیته‌های ۶ گانه در راستای اجرای این بخش نامه تشکیل شده است، تصریح کرد: کمیته رصد مدیران برای ارشاد و نصیحت خاطیان و مدیرانی که از امکانات دولتی به نفع یا علیه کاندیدای خاصی استفاده کنند نیز تشکیل می‌شود و مجموعه‌های بازرسی، دادستانی و معاونت پیشگیری دادگستری لرستان در این رابطه رسیدگی خواهند کرد.

ضرورت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات

وی با تاکید بر اینکه انتخابات در ایران به عنوان کشوری که دارای حکومتی ۱۰۰ درصد مردمی و دموکراسی با جهان بینی اسلامی است، موضوع بسیار مهمی است؛ افزود: در انتخابات مردم در تعیین سرنوشت خود دخالت می‌کنند و همه مسئولین و مقامات کشور به نحو مستقیم یا غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند.

رئیس کل دادگستری با اشاره به اینکه رأی مردم یک امانت دینی است، در آموزه‌های دینی هم آمده است و تاکید بر امانت داری شده است، گفت: در کشور ما به طور میانگین هر دو سال یک بار انتخابات در کمال صحت و امنیت و با مشارکت بالای مردم برگزار می‌شود و امیدواریم انتخابات پیش رو هم همینطور خواهد بود.

رزم یادآور شد: باید مشوق باشیم و مردم را به حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات تشویق کنیم، مقام معظم رهبری نیز همواره بر مسئله حضور حداکثری تاکید دارند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند «انتخابات اعتماد به آرا و افکار عمومی و نماد واقعی مردم سالاری دینی است و سبب مأیوس شدن دشمنان نظام مقدس خواهد شد، تصریح کرد: همچنین رهبر انقلاب تاکید دارند که مراقبت از رأی هر ایرانی یک واجب شرعی و اسلامی است، لذا صیانت از آرای کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا هم بحث مهمی است که باید مورد نظر باشد، هیچکس حق ندارد در امانت رأی مردم خیانت کند.

ایجاد شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه در سطح شهرستان‌ها و استان هم شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی مشخص می‌شود، افزود: یک یا دو شعبه دادیاری و بازپرسی در دادسرا، یک شعبه در دادگاه کیفری ۲ و یک شعبه هم در دادگاه تجدید نظر تعیین خواهد شد.

رزم با اشاره به اهمیت انتخابات از دیدگاه رهبر انقلاب اظهار داشت: این انتخابات ریاست جمهوری به لحاظ مسائل بین المللی و سیاست خارجی و موضوع سرنوشت برجام و تحریم‌های مختلفی که علیه کشور اجرا می‌شود، انتخابات بسیار مهمی است.

وی با بیان اینکه وضعیت کشورهای خاورمیانه هم بایستی مد نظر باشد، تعرضاتی که رژیم صهیونیستی به کشورهای مسلمان دارد، وضعیت کشور سوریه، تعرضات عربستان به یمن و وضعیت جبهه مقاومت و انتظاراتی که جنبش‌های اسلامی از نظام جمهوری اسلامی دارند بایستی مدنظر باشد، تصریح کرد: وظیفه‌ای که کشور نسبت به ملت‌های مسلمان و مستضعف دارد به عنوان میثاق وحدت ملی در قانون اساسی آمده است.

رئیس کل دادگستری لرستان افزود: روابط کشور با دنیا و کشورهای همسایه، مسائل اقتصادی، قراردادهای بین المللی و رسیدگی به وضعیت داخلی از مسائل مهم دیگری است که اهمیت ویژه ای را در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو دارد.

تشریح ویژگی‌های کاندیداهای اصلح

رزم با اشاره به اینکه از سال‌های قبل تورم و گرانی و رکود اقتصادی بر کشور حاکم است که بخش مهمی از مسئله ناشی از تحریم‌ها و توطئه‌های استکبار جهانی علیه ایران است، گفت: وضعیت اشتغال و بیکاری جوانان و انتظاراتی که خانواده‌ها از حاکمیت دارند نیز از مسائلی است که بایستی مد نظر باشد، تمام دولت‌های گذشته هم اعلام کرده‌اند نسبت به رفع گرانی و رکود اقتصادی متعهد هستند و هم دلسوزانه تلاش کرده‌اند اما خوب علل مختلفی دارد این مشکلات و همچنان برای رفع آنها باید تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه ضمن اینکه مسئولیت داریم و علیه و له کاندیدای خاصی صحبت نمی‌کنیم اما وظیفه داریم معیارهای انتخاب اصلح را بیان کنیم تا مردم کاندیدایی که شاخص‌های مد نظر رهبری دارد را بشناسند، تصریح کرد: ۸ شاخص انتخاب اصلح مد نظر رهبر انقلاب است و گویای آن است که کاندیدای اصلح باید دارای مدیریت و کفایت، با ایمان، عدالت خواه و ضد فساد، دارای عملکرد انقلابی و جهادی، معتقد به توانمندی‌های داخلی، معتقد به جوانان، مردمی و امیدوار باشد.

رئیس کل دادگستری لرستان تدین، تعهد و خوش نامی، وفاداری به انقلاب، عزم و اراده و نفوذ ناپذیری در مقابل افراد ناسالم، مرعوب نشدن در مقابل دشمنان، ساده زیستی و دوری از اشرافی گری و … را از دیگر ویژگی‌های کاندیداهای اصلح برشمرد.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در لرستان در پی درگذشت مادر شهیدان علی‌پناه

چهل‌منبری؛ آئین عشق و حاجت

مراسم شب دوم هیئت محبین الرقیه (س) لرستان برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha