معرفی کتاب

"ساجی"؛ خاطرات شنیدنی دختر خرمشهری

"ساجی"؛ خاطرات شنیدنی دختر خرمشهری

به گزارش سراج24، این کتاب خواندنی به قلم بهناز ضرابی‌زاده در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر، با طرح جلد و صفحه‌آرایی جدید به همت انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب شده است.

"ساجی" دربردارنده خاطرات نسرین باقرزاده است؛ دختری خرمشهری که همراه با همسرش بهمن باقری زندگی خوبی در شهرش داشته و هرگز فکر نمی‌کرده جنگ وارد خانه‌اش شود، اما به ناگاه با شروع جنگ معادله‌هایش به هم می‌ریزد. باقرزاده روزهای ابتدایی جنگ را در خرمشهر سپری می‌کند، سپس مجبور به ترک خرمشهر می‌شود و همراه دیگر زنان خانواده به شیراز می‌رود، ولی مردها در خرمشهر می‌مانند و از شهر حفاظت می‌کنند.

روایت این کتاب را باید روایت زندگی در روزهای جنگ نامید؛ روایتی که در آن تصویری متفاوت از حضور زنان در جنگ و همراهی آنان پابه‌پای مردانشان ارائه شده است.

بنابر این گزارش، این کتاب از پیش از آغاز جنگ و سال‌های کودکی راوی آغاز می‌شود و با آغاز جنگ اوج می‌گیرد و روایتی تازه و زنده از مقاومت در خرمشهر و دفاع مقدس پیش روی مخاطب می‌گذارد.

گفتنی است، ضرابی‌زاده، نویسنده این‌کتاب، پیش‌تر آثاری چون "دختر شینا" و "گلستان یازدهم" را در کارنامه ثبت کرده و این‌بار سراغ یکی از زنان خرمشهری رفته و روایت او از روزهای جنگ و دفاع را برای مخاطب تدوین و تالیف کرده که در آن تصویری دیده نشده از زندگی زیر خمپاره و آتش به نمایش درآمده است.

اخبار مرتبط

پایان قصه خبرنگاری منحصربه‌فرد و عکاسی شجاع

«وحدت»؛ رمز پیروزی در روزهای سخت + ویدئو

«طلعیه مقاومت» به برج آزادی رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha