نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی:

با تشویق مردم به حضور در انتخابات شکر نعمات الهی را به جا بیاوریم

با تشویق مردم به حضور در انتخابات شکر نعمات الهی را به جا بیاوریم

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی، در دیدار فرماندهان نیروهای مسلح آذربایجان غربی که به مناسبت سالروز فتح خرمشهر در دفتر امام جمعه ارومیه برگزار شد، با تجلیل از مقام شامخ شهدای دفاع مقدس، اظهار داشت: بیانات امام راحل پس از فتح خرمشهر که فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد» الهام گرفته از آیات قرآن و روایات معصومین بود که نشان داد هر موفقیت و پیروزی از سوی خدای تبارک و تعالی است و نباید از پیروزی ها مغرور شد و با خود پسندی اجر مجاهدت ها را زایل کرد .

وی ادامه داد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید هر کار و نعمتی از جانب خداوند است و نعمت فتح خرمشهر  نیز از جانب خدا بود و اگر عنایت الهی نبود چنین موفقیتی حاصل نمی شد .

امام جمعه ارومیه با بیان این که در طول زندگی باید به این مسأله توجه داشته باشیم که نقش خدای متعال را در همه زمینه ها مد نظر داشته باشیم، گفت: انقلاب اسلامی بزرگترین نعمت الهی بر ماست که باید قدر آن را بدانیم و با حضور در انتخابات و تشویق برای حضور پر شور مردم در انتخابات که نماد مردم سالاری دینی انقلاب اسلامی است ، اقتدار کشور را به نمایش بگذاریم.

در سایه رشادت های  شهدا بود که امنیت و آرامش برای مردم و کشور فراهم شد

نماینده ولی فقیه در آذرباجان غربی همچنین امروز در مراسم گرامیداشت حماسه سوم خرداد و تجلیل از شهدای مقاومت که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه ارومیه  برگزار شد  اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا امری لازم و ضروری و یک وظیفه ملی و شرعی است و در سایه رشادت های این شهدا بود که امنیت و آرامش برای مردم و کشور فراهم شد.

وی با بیان این که اهل بیت عصمت و طهارت در روایات مختلفی به زنده نگه داشتن یاد شهدا تاکید داشتند، بیان داشت: به حال شهدا غبطه می خوریم، چرا که سنت نبی مکرم اسلامی را زنده کرده و از ولی و رهبر خود پیروی کردند و برای استقلال وطن به جهاد پرداختند.

حجت الاسلام و المسلمین قریشی در ادامه با تاکید بر این که حفظ روحیه ایثار و شهادت در محیط های دانشگاهی باید مورد توجه قرار گیرد، گفت:  با انتخاب صحیح بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد و نقش اساتید دانشگاه  در هدایت و روشنگری دانشجویان و اقشار مختلف جامعه بسیار مؤثر است.

اخبار مرتبط

دولت ظرفیت‌های نهفته کردستان را مورد توجه قرار دهد

امنیت خط قرمز ما و مطالبه جدی مردم است

دولت مردمی به دنبال حل معضل فاصله میان مردم و حاکمیت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha