امت اسلامی علیه کشورهای به‌ظاهر اسلامی فریاد بکشند

 امت اسلامی علیه کشورهای به‌ظاهر اسلامی فریاد بکشند

به گزارش سراج24، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی پیش از ظهر امروز در جمع مردم گرگان اظهار کرد: امروز مسئله فلسطین و مسجد الاقصی  تنها مربوط به مردم فلسطین نبوده و مشکل و مسئله اساسی جهان اسلام است که هم امت اسلامی را داغدار کرده است.

وی با اشاره به جنایات صهیونسیت در طول سال‌ها بر مردم فلسطین به ویژه در چند روز گذشته تصریح کرد: آنچه اسرائیل غاصب بر سر مردم فلسطین وارد می‌کند جنایات جنگی نیست بلکه جنایات تاریخی بوده که بمانند آن در طول تاریخ وجود ندارد و یا بسیار کم اتفاق افتاده است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه آتش‌بس اعلام شده به‌خاطر دفاع از مردم مظلوم فلسطین نیست، بیان کرد: این آتش‌بس به‌خاطر آبرویزی جنایات اسرائیل غاصب در بین تمام کشورهای جهان بوده و هدف از این آتش‌بس حمایت از مردم فلسطین نیست.

وی با محکوم کردن سکوت  مجامع بین‌المللی در قبال این جنایات گفت: انتظار زیادی از مجامع بین‌المللی نمی‌رود زیرا آنها در پوشش این مجمع و در قالب دفاع از حقوق بشر به فکر منافع خود هستند و هرجا منافع خود را در خطر ببینند فریاد و اعتراض خود را اعلام می‌کنند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از کشورهای اسلامی که دست دوستی با دشمنان اسلام دادند، خاطرنشان کرد: اعتراض و فریاد اصلی امت اسلامی باید بر سر کشورهای به ظاهر اسلامی باشد که علنا و یا در پشت پرده با دشمنان اسلام دست دوستی داده و از آنها حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب بر برگزاری رفراندوم توسط مردم فلسطین بیان کرد: مردم فلسطین فارغ از هر دین و نژاد، چه مسیحی، یهودی و مسلمان باید با برگزاری رفراندوم برای تشکیل حکومت منتخب خود تلاش کنند که به‌قول فرمایشات رهبر معظم انقلاب تنها راه پیروزی آنها است.

نورمفیدی از صدور بیانیه توسط ائمه جمعه سراسر کشور به ائمه جمعه جهان اسلام خبر داد و گفت: ائمه جمعه سراسر کشور خطاب به ائمه جمعه و علمای کشورهای اسلامی و جهان اسلام بیانیه‌ای صادر کرده و در آن درخواست حمایت از مردم فلسطین داشته و پیشنهاد کردند تا صندوق حمایت از مردم فلسطین در همه کشورهای اسلامی و جهان اسلام راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد: این اقدام علاوه بر ایجاد ابعاد سیاسی و دفاعی در کشورهای جهان اسلام، مرهمی بر زخم‌های مردم فلسطین خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان مسجد الاقصی را قبله اول مسلمانان بیان کرد و افزود: همه مسلمانان جهان برای مسجد القصی احترام خاصی قائل بوده و آرزو دارند که در این مسجد دو رکعت نماز بخوانند و هیچگاه مسلمانان ملت مظلوم فلسطین را تنها نگذاشته و از آنها حمایت خواهند کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله انتخابات  ریاست جمهوری ایران به عنوان مسئله روز جهان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دشمنان بیرونی و خارجی در تلاش هستند تا با جریان‌سازی مردم را نسبت به انتخابات دلسرد کرده و از حضور آنها در پای صندوق‌های رای جلوگیری کنند تا از این جریان به نفع خود استفاده کرده و نظام جمهوری اسلامی را تخریب کنند.

* نخبگان زمینه حضور با امید و انگیزه مردم در پای صندوق رای فراهم شود

نورمفیدی بیان کرد: متفکران و اندیشمندان باید بکوشند تا در مقابل جریان‌سازی دشمنان خارجی جریانی راه بیندازند تا مردم با امید و انگیزه پای صندوق رای رفته و شاهد مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات باشیم.

وی مهمترین امید و انگیزه را استقلال کشور جمهوری اسلامی دانست و ابراز کرد: با استقلال کشور عزیزمان توانستیم به بسیاری از پیشرفت‌ها در حوزه های مختلف به ویژه نظامی و دفاعی دست پیدا کنیم که اگر این استقلال نباشد استعمارگران اجازه نخواهند داد کشورمان به پیشرفت‌های واقعی برسد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری مشارکت حداکثری را مهمترین اولویت در انتخابات بیان کرد و گفت: مردم ما باید تفکر و اندیشه خود را در انتخابات و انتخاب اصلح برای رئیس جمهور آینده عمیق کرده و فردی را انتخاب کنند که به‌جای وعده و وعید دارای برنامه‌های مهم برای کاهش مشکلات موجود باشد.

وی اخلاق‌مداری را در تبلیغات کاندیداها و مناظرات مهمترین عامل دانست و خاطرنشان کرد: مناظرات میدانی برای بیان برنامه‌های کاندیداها بوده و نباید در این مناظرات توهین و یا تخریب اخلاقی کاندیدایی توسط کاندیدای دیگر صورت گیرد.

اخبار مرتبط

آشنایی زندانیان با آموزه‌های دفاع مقدس

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

دفاع مقدس یک مکتب انسان‌ساز در دست معلمان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha