شفافیت برنامه کاندیداها توسعه متوازن شهری را به همراه دارد

شفافیت برنامه کاندیداها توسعه متوازن شهری را به همراه دارد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام احمد رضایی اظهار کرد: یکی از مهمترین برکات انقلاب اسلامی انتخابات و گزینش مدیران توسط مردم در بخش‌های مختلف ریاست جمهوری، نمایندگی مجلس، خبرگان رهبری و همچنین شوراهای شهر و روستا است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: وقتی سخن از جمهوری اسلامی و یا مردم سالاری دینی می‌زنیم به معنای مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور است که امروزه در کشورمان شاهد این موضوع هستیم.

رضایی ادامه‌داد: یکی از مهم‌ترین نهادهایی که بعد از انقلاب اسلامی ایجاد شد، نهاد شوراهای شهر و روستا و تصمیم‌گیری مردم در موضوع مدیریت شهری است.

وی با اشاره به اینکه نهاد شوراهای شهر و روستا نقش بسیار مهمی در پیشرفت متوازن شهری و روستایی دارد، افزود: در هر انتخاباتی از جمله انتخابات شوراها در وهله اول مشارکت حدأکثری عموم مردم حائز اهمیت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: در وهله دوم مردم باید نمایندگانی را برای مدیریت شهری برگزینند که به معنای واقعی اهل خدمت جهادی و دوری از فساد در بخش‌های مختلف باشند و افتخارشان خدمت به مردم و نه خدمت به خود و خانواده باشد.

رضایی اظهار کرد: وقتی سخن از توسعه متوازن شهری می‌زنیم به این معنا است که مسائل اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی را در کنار هم ببنیم و همه مسائل اجتماعی دارای پیوست فرهنگی و فعالیت‌های فرهنگی نیز دارای پیوست برنامه‌های اجتماعی باشد.

وی با اشاره به اینکه شفافیت در برنامه‌های کاندیداهای شورای شهر و روستا می‌تواند در توسعه متوازن شهری کمک کار باشد، گفت: مردم باید از کاندیداها برنامه محوری را مطالبه کنند چون بدون یک برنامه جامع نمی‌توان به شایستگی یک فرد پی برد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی یادآور شد: اگر کسی در عرصه سیاسی و اجتماعی به دنبال جایگاه و مسئولیتی است بی شک باید با برنامه پیش برود و مردم نیز باید به برنامه‌های گره گشاء رأی بدهند.

لازم به ذکر است خبرگزاری مهر با همکاری جنبش ازما چالش شفافیت کاندیداهای شورای شهر را راه اندازی کرده است و با اجرای این چالش رأی دهندگان می‌توانند با آگاهی بیشتر نسبت به انتخاب اعضای شورای شهر و روستا اقدام کنند.

اخبار مرتبط

قرارگاه جهادگران قرآنی در خراسان‌جنوبی تشکیل می‌شود

ارائه رایگان خدمات توانبخشی هلال احمر خراسان جنوبی به نیازمندان

حضور مردم ایران در انتخابات تضمین‌کننده حرکت انقلاب اسلامی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha