شفافیت برنامه کاندیداها توسعه متوازن شهری را به همراه دارد

شفافیت برنامه کاندیداها توسعه متوازن شهری را به همراه دارد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام احمد رضایی اظهار کرد: یکی از مهمترین برکات انقلاب اسلامی انتخابات و گزینش مدیران توسط مردم در بخش‌های مختلف ریاست جمهوری، نمایندگی مجلس، خبرگان رهبری و همچنین شوراهای شهر و روستا است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: وقتی سخن از جمهوری اسلامی و یا مردم سالاری دینی می‌زنیم به معنای مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور است که امروزه در کشورمان شاهد این موضوع هستیم.

رضایی ادامه‌داد: یکی از مهم‌ترین نهادهایی که بعد از انقلاب اسلامی ایجاد شد، نهاد شوراهای شهر و روستا و تصمیم‌گیری مردم در موضوع مدیریت شهری است.

وی با اشاره به اینکه نهاد شوراهای شهر و روستا نقش بسیار مهمی در پیشرفت متوازن شهری و روستایی دارد، افزود: در هر انتخاباتی از جمله انتخابات شوراها در وهله اول مشارکت حدأکثری عموم مردم حائز اهمیت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: در وهله دوم مردم باید نمایندگانی را برای مدیریت شهری برگزینند که به معنای واقعی اهل خدمت جهادی و دوری از فساد در بخش‌های مختلف باشند و افتخارشان خدمت به مردم و نه خدمت به خود و خانواده باشد.

رضایی اظهار کرد: وقتی سخن از توسعه متوازن شهری می‌زنیم به این معنا است که مسائل اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی را در کنار هم ببنیم و همه مسائل اجتماعی دارای پیوست فرهنگی و فعالیت‌های فرهنگی نیز دارای پیوست برنامه‌های اجتماعی باشد.

وی با اشاره به اینکه شفافیت در برنامه‌های کاندیداهای شورای شهر و روستا می‌تواند در توسعه متوازن شهری کمک کار باشد، گفت: مردم باید از کاندیداها برنامه محوری را مطالبه کنند چون بدون یک برنامه جامع نمی‌توان به شایستگی یک فرد پی برد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی یادآور شد: اگر کسی در عرصه سیاسی و اجتماعی به دنبال جایگاه و مسئولیتی است بی شک باید با برنامه پیش برود و مردم نیز باید به برنامه‌های گره گشاء رأی بدهند.

لازم به ذکر است خبرگزاری مهر با همکاری جنبش ازما چالش شفافیت کاندیداهای شورای شهر را راه اندازی کرده است و با اجرای این چالش رأی دهندگان می‌توانند با آگاهی بیشتر نسبت به انتخاب اعضای شورای شهر و روستا اقدام کنند.

اخبار مرتبط

معاون عمرانی استاندار باز هم برای شفافیت پروژه اسکای‌مال نیامد

رزمایش کمک مومنانه در «سرایان» خراسان‌جنوبی

امام جمعه خارگ: مجلس طرح شفافیت را تصویب کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha