رویکرد محله محوری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی

 رویکرد محله محوری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی

به گزارش سراج24، احسان دایی در حاشیه همایش رویداد قیام که در مجموعه اردوگاه الغدیر تبریز برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران بیانیه مهمی با عنوان گام دوم انقلاب اسلامی ارائه کردند که لازمه تحقق این بیانیه مهم و سرنوشت ساز، به میدان آمدن مردم و ایفای نقش مردم در انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: برای به میدان آوردن مردم و اینکه مردم نقش مؤثر و کنش‌گری داشته باشند، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی رویکرد محله محوری به خود گرفته است.

وی در توضیح محله‌محوری افزود: مردم در محله‌های مختلف کشور گرد هم آمده و با تشکیل هسته فعال محله، شروع به مسئله شناسی می‌کنند و مسائلی و مشکلات محله به همت خود مردم محله حل می‌شود.

دایی بیان کرد: رویداد قیام ناظر بر همین موضوع برگزار شده است که ظرفیت‌های مجامع تخصصی ملی جبهه فرهنگی که حول موضوعات مختلف تشکیل شده‌اند، ظرفیت‌های خود را به هسته‌های بومی شکل گرفته در محلات ارائه دهند.

جانشین ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش تعاملات و هم افزایی افزود: در این رویداد دو روزه از ۱۰ مجمع تخصصی ملی مجمع فعالان تربیتی فتح الفتوح، مجمع تشکل‌های بین الملل، انجمن تغذیه سالم، تاگ (تفریحات، اردویی و گردشگری)، فعالان جمعیت و فرهنگیان جوان، مرکز رشد و توانمند سازی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و گروه کتابخوانی گنجه رنگی دعوت به عمل آمده است.

دایی بیان کرد: از ۶ مجموعه فعال استان نیز دعوت به عمل آمده است که ظرفیت‌های ملی و استانی در کنار همدیگر یک بسته جامعی را تشکیل می‌دهند.

وی گفت: این رویداد در ۲ روز متوالی برگزار خواهد شد که هر روز، مخاطبان مجزای خود را دارد و شرکت‌کنندگان پس از افتتاحیه، در قالب گروه‌های ۱۵ نفره به بازدید از غرفه‌ها می‌پردازند و پس از اختتامیه، برنامه یک روزه به پایان می‌رسد.

اخبار مرتبط

مردمی‌بودن و امیدآفرینی محور برنامه‌های دهه فجر باشد

فرمانده‌کل سپاه از مناطق سیل‌زده میناب بازدید کرد/سرلشکر سلامی: برای رفع مشکلات سیل‌زدگان بسیج شده‌ایم

پویش تولید محتوای مجازی «انا القاسم»

0 نظر

ارسال نظر

capcha