حمایت کمیته امداد اصفهان از 2700 خانوار با سرپرست زندانی

حمایت کمیته امداد اصفهان از 2700 خانوار با سرپرست زندانی

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد اصفهان، کریم زارع اظهار داشت: ۲ هزار و ۷۳۱ خانوار در قالب ۸ هزار و ۱۲۵ نفر مددجو که سرپرست خانواده آنان در زندان به سر می‌برد، علاوه بر پرداخت مستمری، از سایر حمایت‌های امداد نیز بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اشاره به اینکه حمایت از خانواده‌های زندانی با هدف کاستن از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی، یکی از اولویت‌های این نهاد است، افزود: مستمری پرداختی به خانوارهای تحت حمایت زندانیان در سال ۱۳۹۹ به مبلغ ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی با اشاره به پرداخت تعداد ۸۶۵ مورد وام کارگشایی به خانواده های زندانیان، گفت: به منظور گره‌گشایی از مشکلات، مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات به خانواده های زندانیان پرداخت شده است.

زارع با بیان اینکه تسهیلات پرداخت شده بیشتر از صندوق امداد ولایت بوده است، بیان کرد: از آنجا که خانواده های زندانیان از اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند که به دنبال گرفتار شدن سرپرست آن‌ها، اقتصاد و معیشت‌شان دچار مشکل شده است، کمیته امداد در زمینه‌های مختلف معیشتی، خدمات درمان، اشتغال و حمایت‌های دیگر همچنان کمک به این خانواده‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان ادامه داد: با توجه به شرایط مشروح، در سال گذشته در زمینه خدمات مسکن به ۳۷۷ خانوار و در زمینه بیمه و درمان به ۴ هزار و ۷۱۹ نفر خدمات ارائه شده است. 

وی مشاوره و پرداخت کمک هزینه ازدواج را از جمله خدماتی معرفی کرد که به این افراد تعلق می‌گیرد و گفت: تعداد افراد بهره‌مند از کمک هزینه ازدواج ۱۰۸ نفر از فرزندان آن‌ها بوده است.

زارع با تأکید بر اینکه کمیته امداد استان اصفهان در راستای رفع مشکلات مددجویان و نیازمندان استان اهتمام ویژه‌ای داشته است، عنوان کرد: کمیته امداد استان در ماه مبارک رمضان با حضور در برنامه «یک شهر ضیافت» از شبکه اصفهان که با سه محور آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، حمایت از خانواده زندانیان نیازمند و اشتغال زندانیان تهیه و پخش شد، آزادی ۲ نفر از زندانیان را تأمین کرد.

اخبار مرتبط

ارسال۳۰۰ تانکر آب توسط سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان به خوزستان

لزوم پرورش مبلغان برای مقابله با مخربان اسلام

عظمت ملت ایران در برابر استکبار حاصل خون شهدای انقلاب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha