سیری بر زندگی شهید «محمّدحسن ابراهیمی»

 سیری بر زندگی شهید «محمّدحسن ابراهیمی»

به گزارش سراج24، جنگ ناخواسته و تحمیلی از سوی قدرت‌های به ظاهر بزرگ و شیاطین دنیا که به‌دلیل پشتیبانی همه‌جانبه مادی، تسلیحاتی و انسانی آنان از عراق، به حق باید آن را «جنگ سوم جهانی» نامید، شاهد آن وجود بیش از ۲۰ ملیت مختلف در میان اسرای یگان‌های رزمی عراق بود.

مقاومت جانانه ملت ایران در این جنگ تحمیلی همواره برای نسل‌های آینده باعث غرور و سربلندی خواهد بود؛ چراکه طی قرن‌های اخیر، تاریخ ایران همواره شاهد هجوم بیگانگان و غارت و سرانجام غصب بخش‌هایی عظیم از خاک ایران بوده است؛ اما در هشت سال دفاع مقدس با رشادت و حماسه‌آفرینی رزمندگان اسلام و ایثار و فداکاری شهدا، دشمن شکست خورد و به هیچ‌وجه نتوانست به کوچک‌ترین اهداف خویش دست یابد و یا وجبی از خاک ایران را غصب کند.

شهید «محمّدحسن ابراهیمی شمس‌آباد» یکی از همین دلاور رزمندگانی است که با ایثارگری خود، باعث غرور و سربلندی مردم شهیدپرور استان یزد شد.

زندگی‌نامه شهید «محمّدحسن ابراهیمی شمس‌آباد»

«محمّدحسن ابراهیمی شمس‌آباد» فرزند «نیازعلی»، ۱۳۵۱/۱/۵ در خانواده‌ای مذهبی در روستای «شمس‌آباد» عقدا متولّد شد. او چهارمین فرزند خانواده بود که با تولّدش شادی عید را در خانواده دوچندان کرد.

پدر متدیّنش چندین‌سال در جهاد سازندگی مشغول به کار بود و سپس به آموزش و پرورش اردکان منتقل شد؛ بنابراین «محمّدحسین» با تلاش و زحمات مخلصانه و با صداقت و با کسب روزی حلال توسط پدر و در دامان پر محبّت مادری متعهد و ولایی رشد کرد و تربیت شد.

وی ۶ ساله بود که برای تحصیل به دبستان «حضرت مهدی (عج)» شمس‌آباد وارد شد و مقطع ابتدایی را با موفّقیّت طی کرد. سپس تا دوم راهنمایی در مدرسه «شمس» شمس‌آباد تحصیل کرد و در سال سوّم مشغول به تحصیل بود که با جهش تحسین برانگیز، در دانشگاه شهادت پذیرفته شد.

او جوانی خوش‌اخلاق و دوست داشتنی و اهل انجام واجبات و ترک محرّمات و حضور در جلسات مذهبی، مسجد و نماز جماعت بود. در جلسات قرآن و دعا و عزاداری امام حسین (ع) شرکت می‌کرد. این جوان متدیّن و خودساخته، زمانی که جبهه‌های جنگ ظالمانه عراق بر علیه ایران نیاز به رزمنده داشت، در بسیج ثبت نام کرد و پس از فراگیری آموزش نظامی، راهی جبهه شده و سنگر خاکی و بیابان‌های سخت جبهه را بر کلاس درس ترجیح داد و سنگرنشین عشق شد.

«محمّدحسن ابراهیمی شمس‌آباد» طی سال‌های ۱۳۶۵ و ۱۳۶۶ دو نوبت به جبهه اعزام شد و پنج ماه و ۱۰ روز از بهترین فصل عمر و جوانی خود را در دفاع از اسلام و مسلمین و جهاد در راه خدا گذراند و برای اسلام و مسلمین عزّت و شرف آفرید.

وی سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۹/۲۰ در عملیات پدافندی در منطقه غرب «ماووت» عراق در راه آزادسازی میهن اسلامی و دفاع از دین در برابر بیگانگان، آتش دنیا را به جان خرید تا در فردای قیامت در مقابل رسول‌الله (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) سرافراز و مصون از آتش دوزخ باشد و در اثر سوختگی هر دو پا به شهادت رسید و با پرواز روح بلندش به روضه رضوان بر مولایش امام حسین (ع) مهمان شد.

پیکر پاک شهید «محمّدحسن ابراهیمی شمس‌آباد» پس از تشییع باشکوه توسط مردم قدرشناس و شهیدپرور «اردکان» و منطقه «عقدا» و «شمس‌آباد» در گلزار شهدای «شمس‌آباد» به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

ساماندهی اسناد، اصلی‌ترین راه مبارزه با تحریف دفاع مقدس

فرهنگ دفاع مقدس می‌تواند الگویی مناسب برای مشارکت حداکثری مردم باشد

پیکر ۲ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس در مشهد تشییع می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha