مدیرکل اوقاف آذربایجان‌شرقی:

انقلاب اسلامی فرهنگ قرآنی را گسترش داد

انقلاب اسلامی فرهنگ قرآنی را گسترش داد

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی روز شنبه در محفل ترتیل خوانی روزانه قرآن کریم در محل مسجد طالقانی تبریز اظهار کرد: این حرکت‌ها و برگزاری محافل قرآنی جز به برکت انقلاب اسلامی و رشادت خون هزاران شهید پاک باخته‌ای که جان در طبق اخلاص گذاشتند تا با سرافرازی در کنار سفره قرآنی بنشینیم، انجام نمی‌گیرد.

وی با اشاره به گسترش فرهنگ و علاقه به قرآن در جامعه گفت: نغمه و تلاوت قرآن کریمی که بر زبان این جوانان جاری می‌شود و چهره زیبای درونی آن‌ها همگی به برکت دم مسیحایی روح الله زمان و امتداد آن مسیر به برکت خلف شایسته ایشان رهبر معظم انقلاب است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: نباید مدتی را از قرآن دوری کنیم تا ماه رمضان دیگری دوباره بر سر سفره قرآن بنشینیم،  ماه مبارک رمضان و مقدمه آن، ماه شعبان و رجب زمینه انس با صاحب کلام الله است تا به دل‌های ما جلا بدهد و انسان‌های زمینی را آسمانی و ملکوتی کند.

در پایان این مراسم از قاریان قرآن و عوامل برگزاری این رویداد تجلیل شد.

۸۵ موسسه قرآنی تحت پوشش تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی فعالیت می کنند، علاوه بر این موسسات تعداد ۲۸۶ خانه قرآنی شهری و ۲۸۲ خانه قرآنی روستایی نیز در آذربایجان شرقی فعال است.

اخبار مرتبط

اطلاعات تکمیلی از علت بیماری و وضعیت جسمی شهاب حسینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha