غربی‌ ها هرگز نمی‌توانند جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند

غربی‌ ها هرگز نمی‌توانند جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری همدان با تقدیر از مجاهدت‌های کادر درمان، اظهار داشت: امروز بسیار خوشحالم که پس از لغو سفر یک ماه گذشته خود به همدان آمده ام و در خدمت مردم استان همدان هستم.

وی با تاکید بر اینکه مدیران در گام اول باید خداوند را شاهد بر اعمال خود بداند، گفت: موفقیت مدیر و کارآمدی او، در گرو این موضوع است که قبل از هر چیز خود را در محضر خداوند ببنید و خود را موظف به پاسخگوی به پروردگار بداند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در مواجهه با مردم باید به آنها احترام گذاشت، مطرح کرد: همیشه باید به یاد داشت که "حق با مشتری است" و احترام به مردم باید در صدر همه امور و فعالیت ها باشد، چرا که این محبت، مرتبه‌ای از محبت‌الله است.

وی با اشاره به اینکه در دین اسلام گره‌گشایی از مشکلات مردم جز بهترین راه‌های تقرب به خداوند است، خاطر نشان کرد: مردم نیازمند نظام اداری هستند، که دارای ویژگی‌های کارآمدی و گره‌گشایی است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: فضای کسب و کار جامعه نیاز به تسهیل در سرمایه‌گذاری و گره‌گشایی دارد و تحقق این مسئله در حوزه اختیارات مدیران است، البته مدیری که به ما می توانیم معتقد باشد.

وی با تاکید بر اینکه برای رفع مشکلات باید به "ما می‌توانیم" اعتقاد قلبی پیدا کرد، یادآور شد: امروز باید به این سؤال پاسخ داد که تحریم دشمن، در صنایع دفاعی و هسته‌ای بیشتر بود یا در حوزه اقتصاد؟

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: علیرغم آنکه عده‌ای به دنبال آن بودند تا ما در صنعت هسته‌ای و دفاعی نه تنها پیشرفت داشته باشیم، بلکه متوقف شویم، اما امروز شاهد نوآوری‌های زیادی در این حوزه به همت جوانان این آب و خاک هستیم.

وی با بیان اینکه برای خنثی کردن تحریم‌ها اقدامات بسیاری با استفاده از ظرفیت داخل می‌توان انجام داد، مطرح کرد: غربی‌ها هرگز نمی‌توانند جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به بازدید ظهر امروز خود از کارخانه کیوان، اظهار داشت: این کارخانه در مواد اولیه و مالیات دارای معوقه است، در حالی که مواد اولیه آن در سطح استان قابل تامین است، بنابراین مدیران دادگستری و استانداری باید برای حل آن در مدت مشخص شده اقدام جدی انجام دهند و پیگیر رفع مشکلات آن باشند.

وی، مسئله تولید را مهم‌ترین مسئله کشور دانست و یادآور شد: قوه قضائیه حمایت از خصوصی‌سازی را جز وظایف خود می‌داند اما خصوصی‌سازی باید به افزایش تولید منجر شود نه چرخ واحد تولیدی را خاموش کند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه باید از فناوری و نوآوری کشورهای دیگر نیز استفاده کرد، گفت: استفاده از تجربیات کشورهای دیگر را باید مد نظر داشت و از آن به دستی استفاده کرد، اما باید نسبت به تجویزهای آنها نیز دقت داشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از عرصه‌هایی که باید به دنبال استقلال در آن باشیم، بخش کشاورزی است و لذا باید به سمت تولید مواد اولیه کشاورزی در داخل کشور باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه بیگانگان نمی‌خواهند ما در کشور استقلال داشته باشیم، مطرح کرد: امروز لازم است که از مدیران ریسک‌پذیر، شجاع که روحیه جهادی دارند و ما می‌توانیم را با تمام وجود قبول و اعتقاد دارند، حمایت کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بحث زندان‌ها اشاره کرد و یادآور شد: در زندان‌ علاوه بر کیفر مجرم، وظیفه اصلاح آنها را از وظایف خود می‌دانیم، بنابراین زندان‌ها باید آموزشگاه نیکی‌ها باشند، البته اشتغال و بررسی آسیب‌های اجتماعی این افراد نیز از دیگر موضوعات مهم و قابل بررسی در زندان است.

رئیس قوه قضائیه با گلایه از خروج نخبگان از کشور، اظهار داشت: خروج حتی یک نفر از نیروهای نخبه از کشور بسیار مهم است و لازم است که با انجام کارهای پژوهشی در این زمینه، جلوی خروج نخبگان از کشور را بگیریم.

وی با اشاره به نقش کلیدی در عرصه ای سیاسی، دینی و فرهنگی علما و فضلای استان همدان، خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت علما و شهدای بزرگ استان دارالمومنین همدان به عنوان الگویی کامل استفاده کرد و آنها را در جامعه معرفی کنیم.

اخبار مرتبط

پیشکسوتان دفاع مقدس در همدان تجلیل شدند

تقدیر آیت الله نوری همدانی از ایثارگری های سربازان گمنام امام زمان(عج)

اهدای ۵۰۰ میلیون تومان دستگاه تنفسی به بیماران کرونایی همدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha