زخمی شدن ۲۲ فلسطینی در درگیری با صهیونیستها در قدس اشغالی

زخمی شدن ۲۲ فلسطینی در درگیری با صهیونیستها در قدس اشغالی

به گزارش سراج24 به نقل از النشره، جمعیت هلال احمر فلسطین از افزایش شمار زخمی شدگان در نتیجه درگیری میان فلسطینی و صهیونیستها در محله شیخ جراح در قدس اشغالی خبر داد.

در بیانیه هلال احمر فلسطین آمده است: در جریان درگیری های ساعات گذشته میان فلسطینی ها و صهیونیستها در محله شیخ جراح در قدس اشغالی، ۲۲ فلسطینی زخمی شده اند.

هلال احمر فلسطین بیان کرد: جراحات ناشی از هدف قرار گرفتن با گلوله های پلاستیکی و گاز فلفل است.

این در حالی است که روز گذشته«ابراهیم ملحم» سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرده بود: بنا به دستور «محمود عباس «رئیس این تشکیلات، پرونده مصادره خانه‌های فلسطینی در محله «شیخ جراح» از سوی رژیم صهیونیستی که به تازگی انجام شده است، به دادگاه بین المللی جنایی ارجاع شده است.

وی افزود: بر اساس عهدنامه رم اقدام رژیم صهیونیستی در تلاش برای مصادره خانه‌های ساکنان محله شیخ جراح به سود صهیونیست‌ها جنایت جنگی و مغایر با قانون بین‌المللی و قانون بین‌المللی حقوق بشر است.

در روزهای گذشته درگیری در محله شیخ جراح واقع در قدس اشغالی در پی تهدید شدن تعدادی از خانواده‌های فلسطینی ساکن در این محل از سوی نیروهای رژیم صهیونیستی برای خالی کردن منازل خود و در اختیار دادن آن‌ها به جوامع صهیونیست نشین افزایش یافته است.

دادگاه عالی رژیم اسرائیل روز یکشنبه گذشته در این خصوص حکمی را صادر کرد و به طرفین چهار روز مهلت داد تا به توافق نهایی برسند پیش از آنکه رای نهایی خود را در این باره صادر کند.

منطقه شیخ جراح در قدس شرقی که اخیراً به صورت مستمر مورد هدف شهرک‌نشینان صهیونیست قرار گرفته است، زمین‌هایی را شامل می‌شود که فلسطینیان می‌گویند سال‌ها پیش آن را از دولت اردن خریداری کرده‌اند.

«جنبش حماس» در بیانیه‌ای درباره هرگونه حماقت رژیم صهیونیستی برای آسیب رساندن و آواره کردن ساکنان منطقه «شیخ الجراح» در قدس شرقی که به تازگی به صورت مستمر مورد حمله شهرک‌نشینان صهیونیست قرار گرفته‌اند، هشدار داده است.

همچنین «محمد الضیف» فرمانده کل گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به رژیم صهیونیستی درباره ادامه تجاوز به ساکنان محله الشیخ جراح شهر قدس هشدار داد و افزود: در صورتی که تجاوزها به این محله و ساکنان آن متوقف نشود، مقاومت دست بسته نمی‌ماند و دشمن هزینه سنگینی خواهد پرداخت.

اخبار مرتبط

شهادت یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست

یورش شهرک نشینان صهیونیست به «مسجدالاقصی»

یورش صهیونیست‌ها به کرانه باختری و بازداشت شماری از فلسطینیان

0 نظر

ارسال نظر

capcha