فرصت ماه مبارک رمضان برای خودسازی و بصیرت‌افزایی استفاده شود

فرصت ماه مبارک رمضان برای خودسازی و بصیرت‌افزایی استفاده شود

به گزارش سراج24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری سه‌شنبه در برنامه ماه باران رحمت الهی بر لزوم استفاده مناسب از فرصت ماه مبارک رمضان تاکید کرد و اظهار داشت: ماه رمضان فرصتی آسمانی برای نجات انسان از گناه و رسیدن به کمال و سعادت است.

وی با بیان اینکه باید از فرصت‌های باقی‌مانده از ماه مبارک رمضان بهتر و بیشتر استفاده کنیم، افزود: خودسازی، بصیرت‌افزایی، زندگی بدون گناه و فرهنگ علوی بزرگترین درس ماه رمضان است.

امام جمعه بوشهر یکی از آموزه‌های ماه مبارک رمضان را شناخت راه و مسیر علوی دانست و بیان کرد: در این ماه با عظمت باید راه و رسم زندگی امیرالمومنین حضرت علی (ع) بشناسیم تا در مسیر صحیح گام برداشته شود.

وی با تاکید بر لزوم بررسی سبک زندگی امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) به ویژه در ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: بررسی سیره زندگی امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) در ابعاد گوناگون و پیروی از آن ضروری است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه ماه مبارک رمضان به ویژه شب‌های قدر یکی از فرصت‌هایی برای بهره بردن از این ظرفیت است تصریح کرد: مسیر علوی بر مبانی دین‌داری، عدالت‌گرایی، ظلم‌ستیزی، ولایت‌مدار، رسیدگی به نیازمندان و فقرا و دین‌داری است.

وی با اشاره به اینکه ماه مبارک دارای موقعیت‌های فراوانی برای رسیدن به زندگی بدون گناه است افزود: یکی از این فرصت‌ها شب قدر است که انسان خود را در برابر ناپاکی‌ها تطهیر و زندگی بدون گناه انتخاب می‌کند و ادامه می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: اعمال در شب قدر به میزان ۷۳ سال عبادت محسوب می‌شود و اگر خطایی در زندگی انسان رخ داده باشد در این لیالی قدر با توبه بخشیده و انسان محبوب خداوند متعال می‌شود.

اخبار مرتبط

با تمام قوت از گروه‌های جهادی کردستان حمایت می شود

پایداری مردم دلیل محکمی برای حضور در انتخابات است

توزیع ۳۶ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان ایلامی طی ماه رمضان

0 نظر

ارسال نظر

capcha